Кар'єра Мирослава Продана, експерта з питань податкової та митної політики, почалася у 2005 році. На той час він закінчив Рівненський інститут слов'янознавства при Київському славістичному університеті, отримавши спеціалізацію менеджера митної справи. У 2006 році Продан закінчив Університет Державної фіскальної служби. Це дозволило йому отримати призначення на керівні посади в податкових органах Вінницької та Черкаської областей, в Міжрегіональному головному управлінні ДФС.

У 2016 році Мирослав Продан отримав третю вищу освіту в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, ставши магістром державного управління. У цьому ж році він приступив до роботи в.о. заступника Голови Державної фіскальної служби України. Незабаром, з березня 2017 року, його призначили на посаду Голови служби.

За час своєї роботи по вересень 2018 року Мирослав Продан разом зі своєю командою зміг домогтися гарних успіхів. Зокрема, він зміг перевести в онлайн всі митні послуги для фізичних осіб платників, ініціював проект e-Receipt, що передбачає використання підприємцями сучасних засобів зв'язку замість традиційних РРО. Також Продан провів Адміністративну сесію Генеральної Асамблеї IOTA в Україні. Вона стала першою в історії Внутрішньоєвропейської організації податкових адміністрацій.

Влітку 2018 років через систему Prozorro була здійснена закупівля стаціонарних скануючих систем, яка допомогла б відстежити всі вантажі. Велика увага команда Продана приділила в боротьбі з контрабандою. Зокрема, вона розслідувала справу, пов'язану з вивезенням з України лісу-кругляка.

Сфабрикована справа

У процесі відстеження експорту лісу-кругляка, ДФС додивлялася все фури з вантажем пиломатеріалів, оглядали, фотографували. Всі ці дані вносили в базу, що дозволило істотно скоротити обсяг контрабанди. З'ясувалося, що найбільші обсяги вивозило Держлісагентство, очолюваної соратником генпрокурора Юрія Луценка.

Саме він в серпні 2018 передав в Прокуратуру матеріали, що мають відношення до Продана. Але ця судова справа не мало ніякого майбутнього, оскільки було встановлено факт фальсифікації документів. Юристи Продана знайшли відповідні докази, тому НАБУ закрили справу. Згодом, журналісти й політичні аналітики неодноразово висловлювали думку про те, що ця справа була замовного характеру.