Для довгострокового перебування в Україні іноземцю необхідна тимчасова реєстрація в ОВІР. Строки перебування іноземних громадян в Україні без обов'язкової реєстрації та умови продовження реєстрації іноземців встановлені законом.
Якщо вам потрібна посвідка на постійне проживання в україні, то наша юридична компанія допоможе ії здобути.
Штраф за відсутність реєстрації в ОВІР передбачений Кодексом України про адміністративні правопорушення — він є досить значним. Крім того, покарання (санкція) за відсутність реєстрації в ОВІР іноземного громадянина передбачає заборону на в'їзд в країну строком на 5 років або депортацію іноземця.
На kirdapartners.com.ua ви можети отримати юридичну консультацію з міграційних питань.
Адреса реєстрації місця проживання (перебування) іноземця в ОВІР зазвичай шукає сам нерезидент, однак деякі юридичні фірми надають послуги з надання адреси реєстрації (прописки) для іноземних громадян. Обов'язковим документом для тимчасової реєстрації іноземця в ОВІР є нотаріально посвідчена згода власника квартири на реєстрацію нерезидента у житловому фонді.
Термін тимчасової реєстрації за місцем перебування іноземних громадян зазвичай не перевищує 6 місяців, однак при наявності дозволу на працевлаштування термін реєстрації до ОВІР може бути продовжений до 12 місяців, тобто на весь строк дії дозволу на роботу. Крім того, на підставі офіційного працевлаштування іноземець також має підстави отримати тимчасову посвідку на проживання в Україні.
Страховий поліс для іноземного громадянина є обов'язковою умовою реєстрації в ОВІР, однак громадяни СНД можуть ним знехтувати. Страховка іноземця потрібно і для процедури продовження реєстрації іноземних громадян в Україні.
З початку 2012 року змінено порядок продовження тимчасової реєстрації іноземців.