Найскладніше завдання електрика - спроектувати та встановити електричну систему в будинку, щоб вона була безпечною, навіть якщо мешканці, які її використовують, наприклад, діти, поводяться безпідставно.
Електропроводка в побутовій електроустановці
Найчастіше спеціалісти, що пропонують послуги на сайті relicon.kiev.ua/uk/elektromontazh-uk використовують плоскі кабелі, розміщуючи їх у неглибоких борознах, врізаних у штукатурку. Вони кріпляться до стіни за допомогою пластикових тримачів, а якщо кабелі широкі (наприклад, 5-дротові) - алюмінієвими пластинами, закріпленими на стіні за допомогою невеликих дюбелів.
Іншим рішенням є прокладка кабелів у гнучких пластикових трубах (так званих трубопроводах), розташованих у глибоких канавках стіни. Однак це рішення є більш трудомістким, а отже і дорожчим. Варто використовувати їх там, де при необхідності заміни потрібно зруйнувати обробку поверхні стіни, наприклад:
- плитка на кухнях,
- у ванних кімнатах.
Прокладка електроустановки
Електропроводка електричної системи повинна бути прокладена на достатній відстані від краю вікон та дверей, завжди вертикально або горизонтально (ніколи не по діагоналі). Рекомендована прокладка кабелю по краях вікон, дверей та подібних предметів. Це запобігає випадковому пошкодженню установки при забиванні або свердлінні стін. Силові кабелі в одній кімнаті зазвичай проходять від розетки до розетки. Варто використовувати кільцеву систему, в якій ланцюг утворює замкнений контур, оскільки розрив безперервності дроту в одному місці не зменшує струм в жодній з розеток. Іноді, особливо у великих кімнатах, вигідно живити розетки від двох різних ланцюгів, оскільки вимкнення одного з них не відключає всі пристрої, встановлені в кімнаті.
Електрообладнання в сучасному будинку
Електричні кабелі підключаються тільки в розподільних коробках. Коробки не слід покривати штукатуркою, щоб у разі поломки їх можна було легко знайти, тим більше, що пошкодження найчастіше виникають у місцях з'єднань. Для підключення проводів слід використовувати спеціальні роз'єми, але їх не можна з'єднувати за допомогою скручування проводів - такі з'єднання не є безпечними і неможливо контролювати їх стан. Через ризик затоплення, труби не розміщують нижче водопровідних та каналізаційних труб. Вони також не повинні контактувати з газовими трубами (рекомендується дотримуватися відстані не менше 10 см).