Завдяки спеціально створеній державній програмі, отримання коляски стало реальним для будь-якої людини з інвалідністю. Цей процес складається з декількох етапів і має певні вимоги, про які ми розкажемо нижче. Безпосередньо ж забезпеченням в Україні займаються спеціалізовані підприємства, зокрема https://www.ortotehno.com, асортимент продукції якого задовольнить будь-які потреби.
Де можна оформити заяву на отримання?
Такі установи, як органи соцзахисту, допоможуть вам у вирішенні цього питання. Зверніться туди з усіма необхідними документами, і вам допоможуть стати на облік і подати заяву.
Що входить у перелік документів?
- Оформлена в органах соцзахисту заява про реєстрацію як особи з інвалідністю.
- Документи посвідчення особи (або свідоцтво про народження для неповнолітніх).
- Посвідчення, що підтверджує ваше право на отримання пільг.
- Ідентифікаційний код.
- Заключення комісії, яке підтвердить необхідність крісла колісного. Для дорослих це МСЕК (медико-соціальна експертна комісія), для дітей 一 ЛКК (лікувально-консультативна комісія).
- Довідка, яка підтверджує реєстрацію за місцем проживання.
Якщо особа з інвалідністю є учасником АТО, її зобов’язані обслуговувати позачергово, першими у черзі на отримання стоять діти.
Після того, як усі документи готові, надається направлення, що дозволяє отримати крісло колісне, а також список підприємств, які можуть виконати це замовлення. Термін виконання залежить від фінансування.
Чи є певні особливості і виключення в цьому процесі?
Так, наприклад, можна замінити вже отриманий засіб реабілітації раніше закінчення терміну його експлуатації за таких умов:
- крісло колісне стало непридатним для використання і не підлягає ремонту, або ж вартість ремонту перевищує 70% вартості виробу. Але потрібна відповідна довідка із сервісу обслуговування, яка підтвердить цю ситуацію;
- засіб реабілітації вкрали. Правдивість ситуації необхідно підтвердити з допомогою органів МВС;
- дані користувача змінилися і коляска не підходить за параметрами. Це виключення стосується дітей і його має підтвердити висновок від ЛКК.
Також ви маєте право відмовитися від крісла колісного у випадку зміни щодо медичних показань. Це можливо за умови, що вони сталися до того, як засіб реабілітації вже готовий до видачі.
Необхідно надати висновок від МСЕК або ЛКК як доказ і оформити замовлення на інший вид крісла колісного. Відмова реєструється у вигляді письмової заяви.
Як відбувається процес безпосереднього отримання готового крісла колісного?
Безплатна доставка здійснюється за вказаною адресою. Займається цим або саме підприємство-постачальник, або кур’єрська служба.
На сьогодні отримання якісного засобу реабілітації ㅡ можливість цілком реальна. Лише потрібно надати необхідні документи і дочекатися, доки професіонали підберуть і доставлять те, що буде найкращим для вас.