Системи фінансової підтримки таких інвестицій, як сонячна електростанція, дуже вигідні в нашій країні, а ціни на фотоелектричні установки все ще падають. Що потрібно знати, щоб купити сонячні батареї в Івано-Франківську та встановити сонячну електростанцію у власному будинку?
Домашня сонячна електростанція стає все більш популярною
В даний час в нашій країні поверхні сонячних колекторів використовуються все рідше і замінюються тепловими насосами та сонячними електростанціями - фотоелектричними установками. Системи фінансової підтримки таких інвестицій в Україні стають дедалі вигіднішими для приватних споживачів електроенергії, а ціни на пристрої продовжують падати.
Після набрання чинності законом, який визначає принципи балансування енергії, подальших змін у нормативних актах не відбувається, і такий мир дуже потрібен всім учасникам ринку, оскільки він дозволяє їм адаптуватися до нової ситуації. Кінцеві споживачі знають, чого очікувати, монтажні компанії знають правила підключення таких сонячних електростанцій до електромережі і можуть запропонувати найкращі рішення, а постачальники електроенергії вдосконалюють власні, наприклад, полегшуючи приєднання до мережі.
Домашня сонячна електростанція - підбір комплектуючих
Типова домашня сонячна електростанція складається з десятка фотоелектричних панелей, з'єднаних послідовно, які підключені безпосередньо до інвертора, змінюючи напругу від постійної до змінної.
Інвертори, залежно від потужності, дозволяють підключати від однієї до декількох панелей. Це здається дуже простим, але кількість панелей, а також спосіб їх з'єднання (послідовно або паралельно) залежать від вольт амперних параметрів як панелей, так і інвертора. Інвертори мають заздалегідь визначені значення струмової напруги для своїх панельних пристроїв.
Кожен вхід цього типу є окремою фотоелектричною системою, що працює незалежно від інвертора, яку він завантажує належним чином для отримання найкращих можливих робочих параметрів. Це дозволяє згрупувати пристрої, спрямовані в одному напрямку, в межах однієї установки та підключитись до одного з входів MPP, а інші разом - до другого входу MPP.
Коли фотоелектричні панелі послідовно з’єднані на кінцях, виходить сума напруг усіх пристроїв. Важливо, щоб типова напруга їх роботи знаходилась у межах робочого діапазону MPP, зазначеного в технічній документації, і не перевищувала мінімальних та максимальних значень.