Головною причиною ретельного вибору при купівлі речей є особливості немовля, пов'язані з його шкірою і системою теплообміну, тому важливо вибрати такі тканини, які:
- по-перше, не викликатимуть негативні реакції на шкірі,
- по-друге, не створюватимуть тепличний ефект.
Основною вимогою є натуральна природа матеріалу і бавовняні тканини, в цьому випадку, кращий вибір. Такий матеріал відповідає всім характеристикам, необхідним для створення безпечного і комфортного одягу для новонародженого:
- гипоаллергенность,
- повітропроникність,
- гігієнічність.
Залежно від типу полотна, вони мають додаткові якості, необхідні для того чи іншого виду одягу: еластичність, висока ступінь сорбції, особлива м'якість або, навпаки, щільність і т.д.
Для виробництва одягу для новонароджених ринок пропонує такі натуральні тканини, як фланель, бязь, ситець, сатин, інтерлок, батист, вельвет, кулірка і інші.
Види бавовняних тканин
- Легкі тканини:
найлегшими і "не жаркими" тканинами є батист, ситець, сатин, бязь, кулір. Одяг з таких матеріалів підходить, як для домашнього використання, так і для прогулянок в жарку погоду. Здатність матеріалу вбирати зайву вологу дозволить шкірі дихати і не потіти.
- Щільні тканини:
Більш щільну тканину має рібана та інтерлок. Вони досить теплі, але все ще не "зимові", обидві відрізняються високим ступенем стійкості. Комбінезони, напівкомбінезони, боді, кофтинки, повзунки воліють шити саме з таких тканин.
Інтерлок - матеріал "в гумку", але гладкий і приємний на дотик, зберігає форму навіть після розтягування.
Рибана - фактурна, в дрібну смужку, еластична, дуже м'яка тканина.
Варто мати на увазі, що в одязі з бавовни допускається наявність еластану, акрилу та поліестеру, головне стежити, щоб кількість синтетики не перевищувала кількість бавовни.
- Теплі тканини:
Для "зимової" одягу, яка добре зберігає тепло і захищає новонароджених від холоду, використовують як натуральні тканини, такі як фланель, махра, велюр, футер, так і напівсинтетичні, такі як фліс. Вуличні і домашні комбінезони, кофти, штанці, водолазки виробляють з таких тканин.
Перевагу варто віддавати велюру, футеру або флісу, оскільки махра і фланель довго сохнуть, плюс, фланель швидко скочується. Махра і фланель гарні для рушників і пелюшок.
Вироби з вовни прекрасно тримають тепло, але, в той же час, повітропроникні і гіпоалергенні. Єдиним недоліком можуть бути тактильні відчуття, тому для малюків не варто вибирати речі зі 100% вовни, оскільки вони можуть колотися і дратувати шкіру. Краще зупинити вибір на речах з напіввовняних тканин.
- Додаткові матеріали:
Холлофайбер і синтепон зустрічаються у вигляді наповнювача для верхнього одягу, ковдр і подушок. Перший вважається синтетичним замінником пуху, але при цьому зберігає всі його властивості.
Поліестер в чистому вигляді не використовується для виробництва одягу для новонародженого, оскільки він не володіє, в повній мірі, всіма характеристиками, однак, його наявність вітається в деяких предметах гардероба, особливо верхньому одязі.
Джерело - https://nemovlya.com.ua/ua/product-category/nedonosheni/