Пайпель біопсія - метод дослідження тканин ендометрію за допомогою спеціального катетера. В цілому, пайпель біопсія це вдосконалений метод аспіраційної біопсії, який дозволяє провести забір тканини внутрішньої слизової оболонки для гістологічного дослідження.
Більше про переваги методу аспіраційної біопсії ендометрія можна дізнатись тут!
Головні переваги даного методу:
- низький ризик ускладнень
- підвищена достовірність результатів.
Це особливо важливо при проведенні онкологічних досліджень, так як від точності дослідження буде залежати точність поставленого діагнозу і призначення подальшого лікування.
Як проводиться пайпель біопсія?
Особливою підготовки для пацієнта перед проведенням процедури не потрібно, лікарі радять за добу до не використовувати вагінальні мазі, свічки, тампони і лубриканти. Знеболення проводиться лікарем перед початком процедури.
Оскільки процедура є мало інвазивної і не вимагає загального наркозу, вона може проводиться лікарем гінекологом в поліклінічних умовах.
Залежно від попереднього діагнозу біопсію проводять в різні фази менструального циклу, найчастіше призначають процедуру на 21-23 день циклу.
Після процедури можуть спостерігатися незначні болі внизу живота і невеликі виділення, при появі яскраво виражених хворобливих відчуттів необхідно звернутися до лікаря.
Переваги пайпель біопсії:
- не вимагає перебування в стаціонарі і особливої підготовки,
- немає ризику поширення ракових клітин і інфекцій,
- точність дослідження,
- хворобливість процедури мінімальна,
- збереження працездатності після процедури,
- можливе проведення у хворих з ендокринними захворюваннями, навіть при цукровому діабеті.
Протипоказання до проведення:
- запальні захворювання шийки матки і/або піхви,
- вагітність,
- патологія гемостазу.
Чому лікарі рекомендують проводити саме аспирационную біопсію?
Аспіраційна біопсія - це максимально щадний і і майже безболісний метод забору ендометрія виконується з метою отримання зразків ендометрія для мікроскопічного дослідження. Процедура проводиться зондом типу «Пайпель» (це тонка, гнучка трубочка 3мм). Усередині трубочки знаходиться поршень. Зонд вводиться в порожнину матки, поршень відтягується на половину, створюється вакуум всередині трубочки і вже вакуумом засмоктується ендометрій в трубочку. Потім ми витягуємо її і маємо можливість вміст нанести на скло тонким шаром або помістити в розчин формаліну і відправити на гістологічне дослідження.