Ціни на житло від забудовника в адміністративному центрі Тернополя стартують від 11 500 грн/кв. м у сегментах «економ» та «комфорт» ー огляд ринку первинної нерухомості міста.

На початку березня 2021 року нараховується 50 новобудов у Тернополі на етапі будівництва. Журналісти проаналізували актуальні прайс-листи від забудовників. Визначили мінімальні та максимальні стартові пропозиції для кожного класу нерухомості. Вирахували середню вартість (середнє арифметичне ціни на житло всіх новобудов сегмента).

Дане дослідження ґрунтується на інформації пошуковика надійних новобудов Bild.ua. Фахівці вручну збирають факти про нові проєкти та забудовників у кожному населеному пункті України. На сервісі розміщені відомості про характеристики об'єктів, цінові пропозиції, наявні у продажу варіанти планувань, перебіг будівництва, відгуки інвесторів.

В яких новобудовах найнижча вартість

У Тернополі 19 проєктів заявлено, як економжитло. Серед них найвигіднішу ціну за кв. м пропонує ЖК на вул. Яреми, 12 – 11 500 грн.

ЖК на вул. Яреми

Квартири комфорт-класу інвестори можуть обирати серед 21-ї новобудови. Мінімальна вартість кв. м в ЖК «Рідний Дім» ー 11 500 грн.

ЖК «Рідний Дім»

Сегмент «бізнес» представлений двома житловими комплексами. Найнижча вартість кв. м в апарт-комплексі «Кампус» ー 13 500 грн.

Апарт-комплекс “Кампус”

Стартова цінова позиція серед житла сегмента «преміум» ー 18 000 грн/кв. м. Таку вартість пропонує забудовник ЖК «Централ Хол».

ЖК «Централ Хол»

Для зручності ми звели всі цінові показники у таблицю.

Зведена таблиця цін

Мінімальна ціна,

грн/кв. м

Середня ціна,

грн/кв. м

Максимальна ціна,

грн/кв. м

Кількість пропозицій
Сегмент «економ»
11 500 13 500 15 500 19
Комфорт-клас
11 500 15 000 20 000 21
Бізнес-клас
13 500 2
Сегмент «преміум»
18 000 18 100 21 850 3

Як перевірити забудовника

Права інвестора в Україні законодавчо не захищені. За різними оцінками, в країні налічується від 100 до 200 тис. постраждалих вкладників. Перестрахувати себе можна двома способами: самостійно вивчити всі доступні матеріали в різних джерелах або ж звернутися за допомогою до профільних ресурсів.

У першому варіанті, інвестори можуть відшукати необхідну інформацію в державних і комунальних реєстрах, кадастрових мапах, на офіційних сайтах державної та місцевої влади, на форумах новобудов, де можна дізнатися відгуки інших інвесторів, у соціальних мережах.

Другий варіант – звернутися до профільних ресурсів, які розміщують дані про об'єкти первинного ринку. Наприклад, фахівці сервісу «Білд» оцінюють кожен ЖК по 42-х параметрах. Для оцінки надійності житлового комплексу перевіряють землю, дозвільні документи на будівництво. Також експерти вивчають паспорт і проєкти ТУ на підключення комунікацій, договір інвестування.

Останній пункт експертизи, але один із найважливіших – репутація забудовника, яка включає в себе 14 параметрів. Один із найважливіших – наявність або відсутність довгобудів. Якщо забудовник не може ввести в експлуатацію хоча б один об'єкт більше року, це негативно позначається на Індексі надійності всіх інших його житлових комплексів.

На сервісі можна замовити експертизу будь-якого житлового комплексу з роз'ясненням від експертів і консультацією юристів щодо документації. Обсяг такої роботи часто становить від 50-ти сторінок.