Wordpress є найпоширенішою платформою для створення сайтів в Інтернеті. Якщо ви використовуєте цю CMS для свого вебсайту, то вибір хостингу для сайту на WordPress має враховувати особливості цієї платформи. Для цього треба знати технічні вимоги WordPress до оснащення хостингового сервера та ресурсів хостинг-плану.
В статті ми розберемо, чим відрізняється хостинг для WordPress та як правильно вибрати хостинг для сайту.
Обираємо хостинг для WordPress
Щоб відповісти на питання про те, як вибрати хостинг для сайту на WordPress, треба розібратися у вимогах платформи до хостингу:
- PHP. Офіційний сайт платформи каже, що треба використовувати PHP версій 7.2 та вище для того, щоб сайт працював оптимально. Насправді WordPress працює з версіями PHP від 5.2.4 та вище. Але ці версії вже не є безпечними, оскільки в них є критичні вразливості. Це означає, що ваш сайт буде відкритий для вірусів і зловмисників. Крім того, багато плагінів і тем вже не підтримують роботу на 5.2. З метою безпеки рекомендується використовувати хоча б версію 7.2. Крім відповідної PHP версії, зверніть увагу на те, як хостинг-провайдер дозволяє працювати з модулем PHP. Добре, якщо є окреме меню в панелі управління хостингом, де ви можете змінити PHP версію або увімкнути/вимкнути необхідні розширення або змінити налаштування. Враховуйте можливість роботи з файлом php.ini на хостингу.
- MySQL. Вимоги платформи до MySQL наступні: версії 5.6 або MariaDB версії та вище. Платформа буде працювати також з версіями 5.0+. Але для захисту сайту краще використовувати версії MySQL не нижче рекомендованих. Також ви часто будете працювати з базою даних Wordpress. Зручним інструментом для такої роботи є редактор баз даних PHPMyAdmin. Зверніть увагу, чи підтримує хостинг-провайдер таку програму.
- HTTPS. Для налаштування SSL-сертифікату потрібно, щоб хостинг підтримував роботу HTTPS. Сертифікат потрібен для безпеки користувачів при роботі з вашим вебсайтом. Наразі SSL-захист - це неодмінна вимога для роботи будь-якого онлайн-ресурсу.
- Вебсервер Apache або Nginx. В цілому Wordpress може працювати з будь-яким вебсервером, що підтримує PHP і MySQL. Але офіційний вебсайт платформи рекомендує саме Apache і Nginx, як найбільш функціональні та надійні. Підтримка вебсервером функції Mod_rewrite забезпечує необхідні налаштування в роботі платформи, тем або плагінів за допомогою файлу .htaccess.
- Відповідні характеристики хостингового пакета. Додатково для забезпечення роботи плагінів необхідно мати хороший обсяг оперативної пам'яті - не менше 64 Мб, але краще вище. Дисковий об’єм для платформи - мінімум 1 Гб, але це також багато в чому залежить від розміру вашого вебсайту.
Тепер ви розумієте, як правильно вибрати хостинг для сайту на WordPress. Проте ще треба обрати правильний варіант серед різних типів хостингу.
Який вибрати хостинг для сайту на WordPress
В залежності від того, який веб-проєкт ви плануєте створювати, можна зрозуміти, який хостинг вибрати для сайту.
Якщо ви початківець, який хоче створити невеличкий сайт, або якщо ви не знаєте як оцінити необхідні вимоги сайту до хостингу заздалегідь, можна вибрати віртуальний хостинг. По-перше, ви зможете легко розібратися з роботою хостингового акаунту за допомогою графічної контрольної панелі. По-друге, ваші дії обмежені налаштуваннями лише вашого облікового запису, тому нічого не може нашкодити серверу в цілому. А по-третє, якщо вам буде недостатньо ресурсів віртуального хостингу або обмеження не дозволять реалізувати весь функціонал вебсайту, ви завжди зможете змінити тип хостингу на більш слушний.
Якщо для створення вашого вебсайту потрібен хостинг, що дозволяє виконувати складні налаштування конфігурації серверу (наприклад, вибирати операційну систему, змінювати набір програмного забезпечення), на віртуальному хостингу цього зробити не вийде. У цьому випадку вам потрібно розглядати VPS (віртуальний виділений сервер) або виділений сервер.
Оренда виділеного сервера - це досить дороге задоволення, яке потрібно для проєктів з високими вимогами до потужності сервера. Проте. Якщо такої необхідності немає, то підійде VPS. Замовляючи віртуальний сервер, ви отримуєте можливості налаштувань як на виділеному сервері, але платите набагато менше.
Крім того, майте на увазі, що віртуальний виділений сервер та оренда виділеного серверу не підходять для початківців. Ви не матимете графічної контрольної панелі як на віртуальному хостингу, тому весь контроль над сервером має здійснюватись за допомогою SSH-команд. Навіть встановивши графічну панель додатково, стане не набагато легше працювати з серверами, адже потрібно розуміти як вони функціонують в принципі. Особливо це стосується виділених серверів, де вся відповідальність за правильне функціонування машини лежить на користувачі хостингу.
Слід також згадати, що хостинг-провайдери часто пропонують послуги адміністрування VPS та виділених серверів за додаткову оплату. Це може знадобитися тим, хто не має необхідних знань та навичок роботи з серверами, проте потребує саме такого типу хостингу для створення свого вебресурсу.
Де замовити хостинг
Недостатньо знати, як обрати хостинг для свого сайту, щоб він працював стабільно. Для цього треба знайти надійного хостинг-провайдера. Ось декілька моментів, на які слід звернути увагу перед тим, як купити хостинг для сайту:
- Рейтинг провайдера серед конкурентів.
- Відгуки реальних користувачів.
- Характеристики обладнання серверів.
- Технічні параметри пакетів.
- Обмеження пакетів (наприклад, скільки вебсайтів і доменів можна розміщувати, скільки FTP і Email акаунтів можна отримати).
- Робота технічної підтримки (графік і канали зв'язку).
- Тестовий період або можливість повернення грошей.
- Тарифні сітки та знижки при довгостроковій сплаті.
- Бонуси при замовленні послуги (безплатний домен або SSL-сертифікат, наприклад).
Рекомендуємо вибрати декілька провайдерів з хорошим рейтингом та позитивними відгуками користувачів. Зробити їх порівняльний аналіз за представленими вище параметрами. Зверніться до технічної підтримки, щоб оцінити якість та швидкість обслуговування. Крім того, використайте тестові періоди, якщо такі є, для того, щоб побачити як працює сервіс власними очима. Все це допоможе вам обрати надійний варіант для вашого вебсайту.