Кожен може зіткнутися з потребою шукати роботу. Немає значення чи мова про початківця, чи професіонала з певним стажем, досягненнями та кейсом. Старт кар’єри, звільнення або бажання змінити поточну посаду на більш перспективну. Чи може амбіція працевлаштуватися у компанії, що за певними мірками вважається успішною, аніж ваш поточний роботодавець. Причин може бути багато, однак пошук роботи в ІТ це завжди складне, а моментами довготривале завдання. То де найкраще шукати вакансії?
Варіанти пошуку роботи в ІТ для представників різних спеціальностей
Коли мова йде про сферу інформаційних технологій, на думку одразу ж приходять такі спеціалісти, як програміст, тестувальник чи розробник. Однак ІТ-сфера не обмежується лише технічними професіями. Цілком поширене явище, коли роботу в айті хоче знайти людина з дипломом менеджера, економіста, або з кар’єрою адміністратора. ІТ- багатофункціональна галузь, котра надає гарні перспективи заробітку та кар’єрного росту для широкого профілю пошуковців.
Незалежно від того, яка професія вказана у дипломі, варіанти пошуку вакансій для всіх однакові. І ось, що можна виділити:
-
Дошки оголошень на сайтах ІТ- компаній. Перший і найпопулярніший варіант. Деякі ІТ-компанії виставляють оголошення лише про пошук спеціалістів для власного штату. Однак є й такі, як SoftServe, що пропонують десятки вигідних вакансій від українських та іноземних роботодавців. Компанія створила на власному сайті цілу рубрику з назвою “Робота” де щодня з’являються нові, цікаві пропозиції. Плюсом є те, що вся робота виключно в ІТ-сфері, всі вакансії перевірені та актуальні. Є варіанти і для тих, хто шукає постійну роботу, і для прихильників разових проектів.
-
Біржі фрілансу. Ці платформи активно набирають популярності серед початківців, і тих, хто хоче знайти в першу чергу короткотермінову віддалену роботу/проект. Хоча інколи на таких біржах трапляються й досить перспективні пропозиції, щодо довготривалої співпраці. Дехто вважає, що на біржах не варто шукати великих заробітків. Але як мінімум це відмінний шанс для новачка набратися досвіду, та сформувати непоганий кейс.
-
Традиційні сайти з пошуку роботи. Work.ua, Rabota, чи той самий OLX – завантажте власне резюме, а ще не забувайте регулярно відгукуватися на цікаві пропозиції. Інколи тут може пощастити.
-
Групи в соціальних мережах. Звісно, сюди входять не всі платформи, серед найпопулярніших хіба що Фейсбук. А ще DOU, Linkedln – тут “тусуються” переважно ІТ-спеціалісти.
-
“Сарафанне радіо”. Друзі, знайомі, родичі, які вже працюють у цій галузі, або ж мають там знайомих.
Інколи за рекомендацією інших можна дуже швидко та вдало працевлаштуватися, тож не соромтесь запитувати чи просити про допомогу.
Додаткові варіанти вигідного працевлаштування в ІТ
Більша конкуренція звісно ж між представниками технічних спеціальностей. Молодим фахівцям часто не вистачає знань та досвіду, щоб одразу стати частинкою успішної компанії. Більш досвідчені не завжди слідкують за тим, наскільки актуальними є їхні знання та навички. А вчитися і розвиватися у даній галузі потрібно постійно. Для всіх без виключення, є ще кілька безпрограшних варіантів, як потрапити в ІТ:
-
Навчання з нуля в ІТ- компаніях. В наш час необхідні знання можна отримати не лише в університеті.
-
Курси в айті-фірмах. У кращих учнів є можливість залишитися в штаті після отримання сертифікату.
-
Стажування в ІТ. Так, зарплата у стажера на порядок нижча, однак це знову ж досвід та гарні шанси отримати роботу.
Важливо запастись терпінням і не опускати руки після першої ж відмови. ІТ дуже динамічна сфера, що активно розвивається, тож потреба у цінних кадрах присутня завжди.