Якщо ваші продажі будуються на принципі B2B, то швидше за все ви вже брали участь хоча б в одному тендері, організованому іншою компанією. Але чи знаєте ви, що державні організації також постійно проводять тендери? Мало того, публічні закупівлі завжди проходять за єдиним затвердженим алгоритмом, і перемагають в них ті учасники, що пропонують найвигіднішу ціну. Про ці та інші відмінності держзакупівель поговоримо у статті.
Різноманітність предметів закупівлі
Найчастіше організаторами комерційних тендерів стають великі компанії, які закуповують значні обсяги товарів або послуг. З одного боку це добре, адже для постачальників відкривається можливість отримати вигідний контракт, але з іншого — кількість тендерів обмежена, а їхні обсяги можуть бути непідйомними для малого бізнесу.
У свою чергу держава вважається покупцем з найбільш високими й різноманітними потребами. За рахунок бюджетних коштів здійснюють закупівлі і великі підприємства, і окремі школи або дитячі сади. Тому і тендери можуть бути на абсолютно різні суми — від тисяч до мільярдів гривень. Держава закуповує:
- товари (від овочів, канцелярії та будматеріалів до транспортних засобів та електронної апаратури);
- послуги (від клінінгу до складних тривалих наукових досліджень);
- роботи по ремонту й будівництву.
Об'єктивна оцінка учасників
Результати комерційного тендеру часто залежать від суб'єктивної думки організатора. Навіть якщо постачальник запропонував найвигіднішу ціну — це не гарантує його перемогу. Чого не скажеш про державні закупівлі: якщо підприємця допустили до торгів, єдине, від чого залежить його перемога — те, як він буде робити ставки.
Нижчий рівень конкуренції
За даними тендерних майданчиків, рівень конкуренції у комерційних торгах в середньому становить 3,5. А ось середній показник конкуренції в державних тендерах дорівнює 2,5, що означає більші шанси на перемогу і підписання контракту для кожного підприємця. В першу чергу нижчий рівень конкуренції забезпечений тим, що постачальники майданчика мають доступ абсолютно до всіх державних тендерів: https://smarttender.biz/publichni-zakupivli-prozorro/.
Єдиний регламент правил участі в закупівлі
Всі державні закупівлі проходять за чітко встановленим алгоритмом, відповідно до Закону України «Про державні закупівлі». Завдяки цьому підприємцю достатньо лише раз розібратися з тим, як брати участь у тендері, щоб стати учасником Prozorro на постійній основі та перетворити це на стабільне джерело свого заробітку.
У разі неправомірних дій або рішень організатора можна подати скаргу в спеціально призначений для цього державний орган — Антимонопольний комітет. Це платна процедура, але якщо рішення буде на користь постачальника — гроші за подачу скарги повертаються йому.
Отже якщо досі ви брали участь лише в комерційних тендерах, час звернути увагу і на публічні закупівлі Prozorro. Це значно розширить ваш ринок збуту та сприятиме розвитку вашого бізнесу.
a