Все більше українців замислюються про те, щоб піти працювати на морські судна. Цікава робота, гідна оплата праці – все це приваблює людей під час фінансової нестабільності в нашій країні. Всі, хто вперше оформлюють документи для походу в рейс, повинні надати певний пакет документів своєму роботодавцеві. Необхідний пункт, який багато хто втрачають з поля зору – це наявність міжнародного банківського рахунку. Він необхідний для отримання заробітної плати, а також для безпечного переказу грошей в Україну.
Спеціально для таких цілей існує карта моряка, яка дає можливість приймати та відправляти платежі в національній та іноземній валюті. Залежно від контракту й валюти зарплати, клієнт може самостійно вибрати, який саме рахунок потрібно відкривати.
Головною відмінністю такої картки є спеціальні умови для тих, хто надовго йде в море.
Зняття готівки
Деякі моряки вважають за краще відразу ж переводити гроші в готівку, не тримати їх на карті. Існує два основних способи – зняття в банкоматі або касі банку, в якому оформлена карта. Найчастіше фінансові установи встановлюють ліміти, в рамках яких зняття певної суми буде безкоштовно. Після перевищення ліміту доведеться заплатити певну комісію відповідно до обраного тарифу та банку.
Для залучення додаткових клієнтів, банки можуть встановлювати привілеї, як наприклад, безкоштовне зняття готівки в банкоматах за кордоном. Однак найчастіше така опція доступна при знятті не частіше ніж один раз на місяць.
Банківські комісії
Як відомо, фінансові установи існують в тому числі, за рахунок комісій, тому карти моряка в цьому випадку не виняток. Деякі банки беруть комісію за зарахування грошей на карту. Часто її розмір становить до 1% від суму переказу. Також може бути встановлена комісія за зняття готівки в банкоматах. Ще один вид комісії – конвертація валют. Але така послуга може входити в тарифний пакет та надаватися безкоштовно.
Важливо уважно вивчити розміри комісійних платежів при оформленні карти моряка, та обрати оптимальний банк для відкриття міжнародного рахунку.
Переваги карти моряка
Безкоштовна конвертація валют та пільгове зняття готівки один раз на місяць – це не всі можливості для власників карток. Цей сучасний банківський продукт має й інші переваги:
-
наявність безконтактної оплати;
-
підвищений рівень захисту завдяки наявності чіпа;
-
зручний обмін валют онлайн в інтернет-банкінгу;
-
можливість підключення сервісів оплати Apple Pay та Google Pay;
-
смарт-прайсинг – можливість не сплачувати деякі комісії банку при наявності розрахування карткою на певну суму.
Морякам, що йдуть в рейс, можуть бути доступні й інші можливості – страхування життя, оформлення додаткових карт та довіреностей для інших членів сім'ї, відвідування лаунжів в аеропортах, зелений коридор при проходженні митного контролю та інші переваги.
Як оформити карту моряка
Щоб стати володарем подібної міжнародної карти, знадобиться надати банку стандартний пакет документів. Деякі фінансові установи можуть запросити надати контракт з роботодавцем, паспорт моряка або інше підтвердження про швидкий відхід в рейс.
Для швидкого оформлення досить відвідати відділення банку або оформити онлайн-заявку на сайті. Менеджер фінансової установи надасть консультацію та призначить зручний час зустрічі у відділенні банку.