Каное - спорт, який почали любити українці. Завдяки численним пропозиціям водного спорядження досить дізнатися прогноз погоди, підготувати спорядження, або купити каяк і відправитися у похід на каное. Цей вид спорту стає все більш популярним серед молоді, сімей з дітьми, а також компаній, які, таким чином, розважають своїх співробітників під час інтеграційних зустрічей.
Не дивно, що цей вид спорту знову стає популярним. Поряд з технічним прогресом і використанням сучасних матеріалів в байдарках, це перестало бути виснажливою боротьбою з важкими, часто протікаючими човнами з дерева або скловолокна і смоли. Тепер ви можете зручно розміститися в легких човнах з кольорового поліетилену, на зручних сидіннях, а весь одяг перевозити в водонепроникних сумках або міні шафках.
Сучасні матеріали також замінили дерево в конструкції весел. Сьогодні все частіше замість простої палиці, що закінчується двома овальними пір'ям, можна зустріти профільовані стрижні з композитних волокон з наконечниками гідро- і аеродинамічних форм, змодельованих на комп'ютері. Є багато видів байдарок. Перш за все, вони класифікуються за призначенням і розміром.
Рекреаційні, туристичні та спортивні байдарки
Перший підрозділ каяків ділить їх на прогулянкові, туристичні та спортивні. До першого типу відносяться різні типи одно- і двомісних конструкцій, а іноді і тримісні. Їх конструкція в першу чергу забезпечує зручність використання. Байдарка тече з невеликим зусиллям, яке необхідно вкладати в греблю. Тому він ідеально підходить для повільної веслування на каное по річках з пологим плином. Також вони ідеально підходять для озер. Вони діляться на:
- низинні каяки,
- морські каяки,
- гірські каяки.
Їх використовують для сплаву на дуже великі відстані. Найчастіше вони створюються в довгих і тонких варіантах, такі каное в Україні можна купити у магазині kayakmarket.com.ua. Низинні каяки, які використовуються на озерах і річках, можуть мати довжину близько 3 метрів. Гірські зазвичай коротше, а морські можуть досягати 5 метрів в довжину. Вищезазначена стрункість дозволяє плавати з дійсно високою швидкістю, що сприяє багатогодинному плаванню на каное. Крім того, на туристичних байдарках є багато місця для ніг і спеціальні шафки для багажу. Все частіше зустрічаються і каяки з вбудованим дитячим сидінням. Такі човни дозволяють взяти речі з собою на ніч або невеликий відпочинок у вигляді кемпінгу. Мала маневровість підвищує безпеку використання.
Що стосується третього типу байдарок - спортивних, то ці байдарки для регат, байдарки для гірського слалому, байдарки для швидкісного спуску, байдарки для поло, байдарки для фрістайлу і байдарки для серфінгу. Як і туристичні байдарки, так і байдарки для відпочинку, вони виготовляються з висококласних композитів і поліетилену. Вони легкі і дуже міцні. Вони не пошкоджуються навіть при контакті днища з гострим камінням.
Дороге і важке обладнання
Каяки - це відносно дороге і важке обладнання для перевезення - для них потрібні спеціальні причепи, наприклад, човнові причепи, з навісним обладнанням. Тому люди, що люблять греблю на каное, частіше, ніж покупка власного спорядження, беруть на себе постійну співпрацю з компаніями з оренди, які пропонують транспорт і мають необхідне спорядження у вигляді рятувальних жилетів, в тому числі для самих маленьких каноїстів.