Електронна комерція давно стала популярною на Заході, а в останні пару років і в Україні. Однак існує багато торгових майданчиків, які починали працювати, але не змогли вийти на високий рівень. Причин багато: відсутність попиту, невдалі рішення й недостатній маркетинг. Саме тому новачкам необхідна підтримка професіоналів. Наприклад, можна звернутися в компанію (веб-агентство «Червоний хамелеон»), яке займається розробкою інтернет-сайтів та інших майданчиків.
Що таке маркетплейс і його переваги
Маркетплейс – це єдиний онлайн-майданчик, призначений для торгівлі. Він дозволяє різним людям пропонувати свої послуги, а покупцям їх отримувати. Наразі існує безліч видів електронної комерції. Однак їх об’єднує зручний і продуманий сервіс.
Маркетплейс завжди дотримується умов:
- товари виставляються на продаж сторонніми продавцями;
- покупці можуть одночасно замовити декілька товарів у різних продавців.
Електронна комерція має свої переваги:
- потужний трафік покупців;
- великий географічний обхват;
- можливість оптимізувати витрати на рекламу;
- швидке відкриття магазинів на майданчику.
Отже, маркетплейс дає бізнесу нові можливості. Для цього потрібно правильно побудувати торговельний майданчик, важливою складовою, якого є сайт-візитка. Більш детальну інформацію можна дізнатися в блозі.
Як створити свій маркетплейс?
Більшість підприємців не знають, як створити маркетплейс. Саме тому рекомендується звернутися до спеціальних компаній чи детально вивчити всю інформацію.
Ідея та бізнес-модель
Перед тим, як розпочати створювати маркетплейс, необхідно розробити ідею й довести її до розуму, дотримуючись порад від веб-агентства:
- майданчик повинен розв’язувати проблеми продавців і покупців;
- подивитися сайти конкурентів;
- обговорити ідеї з аудиторією.
Один із ключових пунктів – бізнес-модель. Перш за все, потрібно сфокусуватися на основних речах:
- сегмент, у якому буде працювати маркетплейс (B2C, B2B, C2C);
- модель монетизації (комісія, підписка, freemium, оплата за розміщення);
- розподіл грошей;
- програмне забезпечення для електронної комерції.
Що стосовно останнього пункту, платформа – одна з важливих складових сайту. Від цього залежить:
- швидкість роботи сайту;
- зручність операцій;
- доступність інструментів для продавців;
- зручність робити покупки та інше.
При виборі платформи веб-агентство «Червоний хамелеон» рекомендує спиратися на наступні речі:
- ціна;
- функціональність;
- швидкий старт;
- простота використання;
- відгуки користувачів.
Після визначення ідеї можна приступати до створення й тестування маркетплейса.
Запуск MVP онлайн-майданчика
Мінімально життєздатний продукт – це тестова версія сайту, яка дає можливість подивитися на роботу маркетплейсу без великих витрат. Ключовим аспектом є швидкість. Потрібно якомога швидше запустити MVP. Для цього знадобиться готовий проект для онлайн-маркетплейсу.
При виборі платформи необхідно переконатися, що можна запустити MVP за один день. Кращий варіант – це купити з довічною ліцензією за одноразовий внесок із можливістю повернення грошей.
Пошук продавців, покупців та запуск готового маркетплейсу
Знайти продавців і покупців потрібно до запуску проекту. Початкова аудиторія допоможе заповнити маркетплейс і оживити його. Для того, щоби залучити досвідчених продавців і покупців, необхідно шукати їх уже на сайтах, соцмережах і спільнотах.
Після тестування MVP, залучення перших продавців і покупців можна запускати маркетплейс. Після його відкриття також буде багато роботи: просування, побудова відносин з аудиторією та інше. Тому краще звернутися за допомогою до досвідчених компаній. До того ж вони можуть допомогти створити сайт під ключ, детальніше тут.