Гра супроводжує людину практично весь час його дорослішання. Ігри не тільки розважають, але й навчають, дають необхідну інформацію про світ і оточуючих людей, вчать поведінковим нормам, адаптують. Для кожного віку характерні свої ігри – так, ще зовсім маленька дитина засновує свої власні ігри на сприйнятті, старші діти підключають фантазію і уяву, діти у віці 6-7 років вже воліють групові ігри. Варто відзначити, що ігри також відрізняються в залежності від характеру, нахилів, здібностей і статі гравця.
Наприклад, практично всі хлопчики грають у солдатиків, їх ігровий процес побудований на конструюванні, активному дослідженні. Дівчатка, в свою чергу, вже з перших років навіть на рівні ігор вчаться доглядати за собою і навколишніми, дізнаються, що таке елементарні побутові і сімейні принципам і моделі поведінки. Для раннього віку також характерні випадки, коли інтереси хлопчиків і дівчаток, а також їх іграшки повністю змінюються – хлопчики починають грати в ляльки, а дівчинки – у конструктори, проте до моменту дошкільного віку, як правило, стає на свої місця.
Варто відзначити, що будь-яка гра, як одиночна, так і групова, може показати батьків, чи є у дитини проблеми з психікою або відхилення в розвитку. Наприклад, якщо малюк жорстокий зі своїми іграшками або в його іграх простежується сексуальний підтекст, варто бити тривогу і звернутися до психолога. Іноді діти починають копіювати в своїх іграх тих людей, які їх оточують, і це, як правило, батьки. Саме тому важливо завжди бути прикладом для своїх малюків.
Перші ігри для дівчат http://igri-online.com.ua/igri-dlya-divchat і хлопчаків повинні також носити і освітній, розвиваючий характер. Якщо вас цікавлять ігри для дівчаток читайте тут, як правильно підібрати іграшки відповідно до віку юної леді, які ігри їй запропонувати, а також, як стежити за ігровим процесом. Крім того, ви зможете дізнатися, що ігри, які традиційно вважаються найбільш прийнятними, і що може показати поведінку дитини батькам.
Намагайтеся підбирати ігри близькі за темпераментом вашій дитині. Якщо він проявляє агресію і занепокоєність, то потрібно обирати щось добре і спокійне. Під час гри у дитини йде психологічне розвантаження і знімається вся агресія.
Головною вашим завданням є, викликати інтерес у дитини до гри, і постійно придумувати новеньке. При обранні онлайн гри слідкувати за сучасними тенденціями, намагаючись зацікавити дитину.