За порівняно короткий проміжок часу людство змогло «приручити» потік світлового випромінювання і почати застосовувати його енергію в наступних сферах:
- електропостачання приватних домогосподарств і промислових об'єктів;
- обігріву приміщень будь-якого розміру і призначення - від квартир і приватних будинків до сільськогосподарських теплиць і тваринницьких ферм;
- нагріву води і/або перетворення її в пару з метою подальшого перетворення сонячної енергії в теплову і механічну;
- освітлення будинків, вулиць, зелених зон, СТО та інших об'єктів, і територій, що особливо не мають можливості підключитися до електромереж;
- космічної промисловості, де фотоелектричні батареї часто є єдиним доступним засобом отримання енергії.
Цікавить монтаж сонячних електростанцій та зелений тариф? Більш детальнішу інформацію про це шукайте на сайті generacia.energy!
Особливості та призначення конструкцій
Всі різновиди подібних систем можна розділити на кілька класів.
За призначенням:
Пасивні - представляють собою спеціальні матеріали або конструкції, що сприяють максимальному поглинанню випромінювання і призначені для перетворення енергії сонця в тепло.
Активні - є системами, метою яких є не тільки поглинання, але і перетворення, а часто і накопичення сонячної енергії. До них відносяться всі типи колекторів, а також фотомодули з АКБ.
За типом перетворення:
- в теплову;
- механічну;
- електричну енергію.
За складністю:
- прості - представляють собою звичайні матеріали або ємності, в яких під дією сонячного випромінювання відбувається нагрівання будь-якого носія;
- складні - високотехнологічні конструкції, здатні виробляти електричний струм, зберігати сгенерированную енергію, управлятися автоматичними системами позиціонування і т.д.
- сонячні електростанції.
Саме цей вид конструкцій сьогодні є найбільш затребуваним в сфері використання сонячної енергії людиною. Їх найважливіша перевага - функціональність і універсальність, що дозволяє з однаковою ефективністю застосовувати геліоустановки на землі і в космосі.
Масштаби використання сонячних станцій на базі напівпровідникових матеріалів коливаються від одиничних панелей до величезних геліоферм на тисячі гектарів.
Кількість встановлених невеликих приватних і високопродуктивних великих СЕС по всьому світу швидко зростає. У найбільш розвинених країнах світу установки ВДЕ забезпечують від 25 до 70% всієї споживаної електроенергії.