Розірвання шлюбу без згоди одного з подружжя в Україні відбувається тільки в судовому порядку. Зазвичай така процедура триває набагато довше стандартного шлюборозлучного процесу. На термін розгляду позовної заяви впливає велика кількість чинників, починаючи від небажання другого члена подружжя розлучатися і закінчуючи наявністю суперечок щодо подальшого виховання та утримання спільних дітей.

Як оформити розлучення в односторонньому порядку? Про це поговоримо далі.

Нюанси процедури розлучення в односторонньому порядку

Законодавство України забороняє примусові шлюби. Це означає, що вимоги особи, яка бажає розлучитися, повинні бути в пріоритеті. Однак тут є свої особливості - суд не задовольнить позовні вимоги про розлучення, якщо:

  • вагітна дружина позивача не бажає розривати шлюб;
  • у пари є дитина, яка не досягла віку 12 місяців.

Розлучення через суд - досить складна процедура. Шлюборозлучний процес, який здійснюється без згоди одного з подружжя, повинен починатися зі збору доказової бази і визначення підсудності.

За загальним правилом позовна заява про розірвання шлюбу подається в суд за місцем проживання відповідача. Однак, якщо на утриманні позивача міститися неповнолітні діти, законодавець допускає можливість подачі заяви за місцем проживання зацікавленої сторони.

Які документи необхідно підготувати

Для того щоб ініціювати процедуру розлучення, необхідно скласти позовну заяву і прикласти до нього наступні документи:

  • паспорта обох членів подружжя (якщо у позивача немає паспорта відповідача, в заяві бажано вказати причину його відсутності);
  • квитанцію про сплату судового збору;
  • свідоцтво про шлюб;
  • свідоцтва про народження спільних неповнолітніх дітей.

Це стандартний пакет документів. Справа в тому, що під час судового засідання позивач має право наполягати на задоволенні інших своїх вимог. Наприклад, він може стягнути аліменти на дітей або позбавити відповідача батьківських прав. У подібних ситуаціях стандартний пакет документів буде розширено додатковими довідками, клопотаннями і заявами.

Як було сказано раніше, процедура розлучення в односторонньому порядку відрізняється терміном винесення судового рішення. У деяких випадках процедура розірвання шлюбу може тривати від 4 до 6 місяців. При цьому офіційно подружня пара буде вважатися розведеною тільки після того, як судове рішення вступить в законну силу.

Нерідкі ситуації, коли відповідач навмисно затягує шлюборозлучний процес. У подібних випадках найбільш оптимальним варіантом буде залучення до процедури розлучення профільного юриста компанії Gravitas Family Law.

Фахівець не тільки надасть послугу попереднього консультування, а й може повністю взяти на себе шлюборозлучний процес. Послуга повного супроводу розлучення не тільки скорочує час винесення судового рішення, але і виключає можливість психологічного тиску на позивача з боку відповідача.