Головною метою порталу Дія є переведення усіх видів державних послуг в електронний формат до 2024 року. Наразі веб-порталу вдалося оцифрувати вже 27 державних послуг.

Види послуг, які можна отримати через Дію або у державних установах

Портал працює у рамках проєкту «Цифрова держава». Одним із розділів сайту є зовнішньоекономічна діяльність та усі послуги, пов’язані із нею.

До зовнішньоекономічної діяльності належать такі підрозділи:

  1. Державний експортний контроль. У даному розділі можна отримати документи, що засвідчують реєстрацію здійснення міжнародних передач товарів, переатестацію системи внутрішньофірмового контролю експорту, свідоцтво на надання повноважень з попередньої ідентифікації товарів тощо.
  2. Імпорт та експорт. До цього підрозділу належить отримання спеціального дозволу на імпорт товарів, ліцензії на експорт товарів, міжнародного імпортного сертифікату про державні зобов’язання, дозволу на реекспорт продукції українського походження та інші документи.
  3. Інвестиційна діяльність та послуги, пов’язані із нею, наприклад, Державна реєстрація інноваційних проєктів чи реєстрація договорів про спільну діяльність за участю іноземних інвесторів.
  4. Митні процедури та діяльність, де можна отримати чи анулювати дозвіл на брокерську митну діяльність або дозвіл на експлуатацію митного складу.
  5. Транзит. Тут можна отримати висновок на транзит товарів через територію України та дозвіл на транзит через територію України наркотичних та психотропних препаратів.
  6. Міжнародна допомога. Із цим підрозділом пов’язана реєстрація чи анулювання програм міжнародної технічної допомоги, акредитація виконавця, реєстрація та анулювання представництва донорської установи в Україні.

Як отримати послуги щодо ЗЕД

Усі програми зовнішньоекономічної діяльності підлягають обов’язковій реєстрації. Більшість послуг є безкоштовними, для отримання них потрібно заповнити заяву у відповідному розділі або у Секретаріаті Кабінету Міністрів України особисто чи через свого законного представника. Отримати послуги можуть фізичні особи, юридичні особи та фізичні особи-підприємці самостійно або через законного представника. На порталі електронних послуг ДІЯ є вся необхідна інформація щодо тієї чи іншої послуги, а також порядок оскарження рішення про відмову надати послугу із зовнішньоекономічної діяльності.