Керамічні горщики для квітів і зараз залишаються затребуваними. Вони пройшли перевірку часом, але їх конструкція і принцип роботи залишаються колишніми. В основному нововведення стосуються дизайну.

Особливості керамічних горщиків

У продажу є багато ємностей, призначених для вирощування рослин. У квіткового горщика, крім того, що він є резервуаром для ґрунту, є невід'ємна характеристика: наявність отворів (крізь які стікає зайва вода) і підставки (до якої вона стікає). Таким чином, всілякі кашпо і вазони під це визначення не підходять. Висадка безпосередньо до кашпо загрожує загибеллю квітки, якщо немає постійного відтоку зайвої рідини.

Під керамічними зазвичай розуміють досить широку групу горщиків:

  • прості моделі, що виконані з глини і пройшли обпалювання, краще підходять для вирощування зелені завдяки збереженню пористої структури. Зазвичай вони не глазуруються.

  • кераміка — це глина з додаванням інших мінералів. Вона обпалюється при достатньо високій температурі, є більш однорідною. Такий виріб додатково вкривається глазур'ю (і навіть не в один шар) із застосуванням різних технік обробки, випалу та охолодження. Видів кераміки багато: це і фарфор, і теракота, і майоліка. Вони набагато тонкіші, ніж прості глиняні, мають більше варіантів декору, у них найчастіше ховають менш презентабельні ємності з рослинами.

Керамічні горщики міцніші і дорожчі за глиняні. У продажу вони мають одне і те ж товарне найменування, але при купівлі слід розуміти характерні відмінності. Часто замість дорогих варіантів продавці намагаються продати дешевші аналоги (наприклад, з гіпсу).

На замітку: крім характерного зовнішнього вигляду, вироби з кераміки розрізняються і за звуком — він більш високий і дзвінкий.

Як вибрати керамічний контейнер для рослини?

Для початку потрібно визначитися з метою придбання горщика. Тимчасовий варіант (наприклад, для транспортування або пророщування насіння) може бути найпростішим. До квіткових ємностей для постійного використання ставляться інші вимоги. Перш за все необхідно думати про комфорт квітки, а вже потім оцінювати естетичні якості.

Звернути більш пильну увагу потрібно на декілька моментів:

  1. Якщо важлива саме пористість горщика, перевірити цю характеристику досить просто: стінки виробу вбирають у себе воду — це те, що потрібно.

  2. Обсяг горщика повинен бути достатнім для комфортного розташування коренів рослини. Не варто обирати відразу великий, краще декілька раз пересадити квітку з плином часу. Відповідно до форми кореневої системи підбирають глибину і ширину резервуара — витягнуту або невисоку, широку або вузьку.

  3. Дно повинно бути або рівним, або з деякою опуклістю в центрі, щоб вода краще стікала. Якщо отворів мало, їх треба доробити самостійно. Щоб кераміка не тріснула, потрібні спеціальні інструменти.

  4. Потім слід оглянути декоративний предмет. При встановленні на рівну поверхню він не має гойдатися, стінки повинні бути рівними, без тріщин і відколів. Не завадить звернути увагу на зовнішню сторону: нерівності кольору нерідко свідчать про зафарбовані дефекти.

  5. Піддони часто продаються окремо. На підставках повинні бути виступи, що забезпечують деяку відстань між ними і горщиком. Якщо останніх немає, можна використовувати плоскі камінчики.

Купуючи горщик для певної рослини, потрібно заздалегідь ознайомитися з інформацією про нього: підібрати відповідний вид і форму, перед використанням замочити виріб цілком у воді на пару годин.

Наприклад, для сукулентів потрібні зовсім мініатюрні глиняні варіанти. Бонсай слід садити в середню за глибиною, але широку ємність. Найбільш примхливим орхідеям важливий обсяг контейнера: зайвий ґрунт із застояною вологою може призвести до хвороб домашньої флори.