Для того, щоб отримувати максимум задоволення від поїздок на своєму автомобілі, треба облаштувати якісну автомобільну акустику. Зручніше за все купити автозвук в інтернет магазині «Мир АвтоЗвука», де представлений широкий вибір магнітол, автоакустики, підсилювачів звуку і т.д.

Найпростіша акустика розрахована на створення звукового фону в авто. Якщо вам треба слухати новини по радіо, або інколи увімкнути музику, яка буде негучно грати, не відволікаючи вас від дороги та ваших думок, вам буде достатньо і звичайних штатних динаміків. Їхній діапазон відтворення частот не видасть якісного глибокого басу та високих частот, проте і бридким не буде. Якщо звук в машині вас не влаштовує, то буде необхідно замінити колонки на кращі за звучанням.

Різновиди автомобільної акустики

Вся акустика, призначена для автомобілів, розділяється на два типи: компонентна та коаксіальна. Розглянемо особливості та переваги кожного з цих видів.

  • Коаксіальна акустика

Динаміків в конструкції даного виду акустики насправді декілька. Діапазон їх відтворення розподіляється на області, кожна з яких підпорядковується своєму власному динаміку. Роздільниками сигналу виступають фільтри-кросовери, після чого кожна колонка отримує своє. У більш серйозних моделях кросовер розташовується в окремому корпусі, а бюджетні моделі оснащені фільтром-конденсатором на самому корпусі динаміка.

Основний плюс коаксіалів полягає в тому, що вони мають велике охоплення полоси відтворюваних частот. Частіше за все вони розташовуються на штатних місцях авто. Такі колонки підійдуть тим, хто хоче покращити звук у своєму авто і не хоче масштабних переоблаштувань.

  • Компонентна акустика

Даний вид акустики частіше використовується справжніми поціновувачами звуку. Після встановлення подібних динаміків музика в авто виходить на новий рівень.

Діапазон відтворення, як і у коаксіальних аналогів, розподіляється на кілька частин. Тут також використовуються кросовери, проте колонки мають не єдину конструкцію, а окремі компоненти. За відтворення високих частот відповідає окремий динамік – твіттер. Середні та низькі частоти відтворюють низькочастотники. Коли високочастотники не заважають низькочастотникам, звук стає більш чистим та детальним.

Зустрічаються також трьохполосні системи, де до динаміків додається ще один – так званий «мідл», який відтворює середні частоти.