Виявлення новоутворення - це завжди величезний психологічний шок не тільки для пацієнта, але й для його близьких. Існує широко поширена думка, що рак завжди закінчується смертельним результатом. Однак більш реалістично й вірно те, що раннє виявлення раку у пацієнта дуже часто призводить до повного виліковування, і що при виявленні раку, навіть в занедбаному стані, можна жити довго, за умови, що проводиться відповідний лікувальний процес. Діагностику та лікування онкологічних захворювань за ізраїльськими протоколами проводить онкологічний центр "Дельта Мед" у Львові.
Де знайти допомогу
У разі тривожних змін у стані здоров'я, які можуть бути симптомом раку, всі задаються питанням: до якого лікаря звернутися за порадою?
В системі охорони здоров'я першим лікарем, до якого ви повинні звернутися, є сімейний лікар. У певних випадках можна проконсультуватися з лікарем-фахівцем, пам'ятаючи, що зазвичай вам потрібен напрямок від сімейного лікаря.
Швидка онкологічна терапія – це програма діагностики та лікування, спрямована на прискорення й поліпшення лікування онкологічних хворих.
Системне лікування
Системне лікування новоутворень засноване на застосуванні системних ліків, а не на місцевому лікуванні, такому як хірургічне втручання та променева терапія. Розрізняють такі методи системного лікування:
- хіміотерапія - системне лікування препаратами, які ведуть до загибелі ракових клітин (цитостатики);
- гормональна терапія - системне лікування із застосуванням гормонально активних препаратів;
- імунотерапія - системне лікування, яке передбачає використання препаратів, що впливають на імунну систему;
- цілеспрямоване лікування - системне лікування з використанням препаратів, що діють на певний рецептор, розташований на пухлинної клітці, або блокуючих передачу інформації всередині клітини (інгібування шляхів молекулярного онтогенезу). Найбільш часто використовувані препарати цієї групи - моноклональні антитіла та інгібітори тирозинкінази.
Що можна зробити, щоб не ігнорувати перші симптоми раку:
- у разі появи пігментних утворень (родимок та ін.) на шкірі можна звернутися до сімейного лікаря, онколога, хірурга-онколога або дерматолога;
- постійний кашель, захриплість - сімейний лікар, онколог, ЛОР, пульмонолог;
- збільшені лімфатичні вузли, стійкі гарячкові стани - сімейний лікар, онколог, гематолог;
- пухлина грудей - сімейний лікар, онколог, хірург-онколог, гінеколог;
- шишка в покривах (на шкірі або в тканинах під шкірою) - сімейний лікар, онколог, хірург-онколог;
- порушення ковтання - сімейний лікар, хірург-онколог, гастроентеролог;
- наявність свіжої крові та/або слизу в стільці, чорний стілець, чергування проносів та запорів, тривалі запори - сімейний лікар, гастроентеролог, хірург-онколог;
- порушення сечовипускання, зміна кольору сечі, кров у сечі - сімейний лікар, уролог.