Витоки шоколаду сягають ацтекам, які змішували какао й воду з додаванням чилі та ванілі. Коли какао потрапило в Європу, його вважали афродизіаком. Сьогодні усі люблять шоколад за його глибокий смак, а також за кремову текстуру, яку надав йому Родольфо Линдт. Швейцарський винахідник запатентував свій метод й прославив його у всьому світі. Одним з провідних виробників галузі є шоколадна фабрика Millennium, яка пропонує величезний асортимент шоколаду. Більш детально ознайомитися з асортиментом продукції, що випускається ви можете на сайті компанії.

Як роблять шоколад

1. Перший етап - це збір та відбір какао-бобів. Ретельне сортування зерен необхідне, щоб позбутися, наприклад, шматків дерева, гілок або гальки.

2. Потім боби поміщають в ємності та піддають процесу ферментації.

3. Наступним етапом є сушка та високотемпературне запікання, яке займає близько пів години.

4. Настав час позбутися луски. Висушені зерна подрібнюються, а лузга відділяється повітряним потоком.

5. Потім боби піддаються іншому спеціалізованому процесу, а саме рафінуванню та коншируванню. Зерна подрібнюють та ретельно перемішують.

6. Потім прийшов час сформувати блоки, які відкладають на кілька тижнів, щоб шоколад дозрів. У міру дозрівання шоколаду він проходить складний процес темперування, який можна виконувати як на машині, так і вручну. Зазвичай останній метод вибирають регіональні мануфактури, які піклуються про найкращу якість.

7. Потім темперований шоколад розливають по формах і чекають, поки він застигне. Готовий продукт можна фасувати.

Види шоколаду

  • Гіркий
    Це кращий вибір для любителів какао. Гіркий варіант повинен містити не менш ніж 70% маси какао, але цінителі зазвичай вибирають батончики з вмістом 80-90%. Серед інгредієнтів ви також знайдете какао-масло та цукор. Чим більше какао, тим виразніше буде смак.
    Темний шоколад містить найцінніші поживні речовини - магній, калій та залізо. Якщо ви хочете поліпшити свій настрій і водночас подбати про своє серце, купуйте його.
  • Десертний
    Якщо смак темного шоколаду вам дуже сильний, виберіть десертний варіант. Цей шоколад містить менше какао. У нього додають цукор, масло какао, а іноді й молоко, щоб зробити його більш ніжним. На смак він солодший, ніж гіркий, але темніше на вигляд, ніж молочний шоколад.
  • Молочний
    Тут найменше тертого какао, всього 20%. Додавання молока надає солодкий та м'який смак. Зараз в магазинах панує молочна версія. Його використовують в якості основи для батончиків або тістечок.
  • Білий
    Він схожий на шоколад, але у нього мало спільного з шоколадом. Багато людей незадоволені цим терміном, тому що в білій версії взагалі немає тертого какао. Його основа - масло какао, молоко й цукор. Надзвичайно солодкий, швидко тане в роті.