Під час відвідування сайту користувачі не розраховують витрачати час на довгі блукання поміж розділами в пошуках потрібної інформації. Складна багаторівнева структура мало кому подобається: користувачу простіше перейти на зрозуміліший сайт, ніж розбиратися. Оптимізуйте структуру, щоб відвідувачі сайту легко знаходили на вашому ресурсі необхідні дані, виконували цільові дії та купували ваші товари і послуги.
Эффект від оптимізації структури сайту:
-
Покращує поведінкові фактори: користувачі рухаються чітким шляхом до своєї цілі без зайвих блукань;
-
Прискорює індексацію сторінок: алгоритми пошукових систем швидше знаходять дані;
-
Зменшує кількість технічних помилок за рахунок видалення зайвих сторінок;
-
Краще розподіляє внутрішню посилальну вагу за рахунок виділення пріорітетних сторінок;
-
Збільшує охоплення: оптимізована структура дозволяє охопити нові ключові запити на більш вузькі тематики.
Замовити оптимізацію структури сайту можна у агенства з інтернет-маркетингу Webpromo за посиланням https://web-promo.ua/ua/seo/rasshirenie-strukturi-sajta/. Крос-функціональна команда проекту з 12-річним досвідом роботи складе звіт про технічні проблеми сайту на основі SEO-аудиту та надасть експертні рекомендації щодо покращення структури ресурсу.
Коли необхідна оптимізація структури сайту?
Розвиток веб-ресурсу передбачає 4 ситуації, коли потрібна робота зі структурою:
-
Запуск сайту. Перед вигрузкою ресурсу в мережу переконайтеся, що його навігація зрозуміла, а інформація легко відшукується. Протестуйте структуру на фокус-групах, попросіть колег та знайомих оцінити зручність, проконсультуйтесь з експертами.
-
Масштабування бізнесу. Розширення асортиментного ряду, нові розділи і сервіси вимагають органічного вливання їх в стару структуру без порушення логіки. Інший шлях — повне оновлення навігації.
-
Розширення цільової аудиторії. Залучення до взаємодії нових категорій користувачів може супроводжуватися коригуванням структури сайту під їх потреби.
-
Збільшення органічного трафіку. Невідповідно низький рівень органічного трафіку може свідчити про погану SEO-оптимізацію структури ресурсу.
6 методів оптимізації структури сайту
-
Конкурентний аналіз
Визначте 5–6 конкурентів, які займають перші місця в пошуковій видачі, і проскануйте структури їх веб-ресурсів. Високі позиції в ранжуванні говорять про якісну SEO-оптимізацію і позитивні поведінкові фактори. Копіювати успішних колег не варто, але можна відстежити загальні принципи побудови, проаналізувавши їх. Саме ці інсайти і слід використовувати.
-
Аналіз цільової аудиторії
Для формування якісної структури необхідно розуміти спосіб мислення своїх користувачів. Збирайте фокус-групи, влаштовуйте опитування, читайте форуми та відгуки. Таким чином ви зрозумієте, що саме користувачі шукають на сайті, і зможете сформувати структуру відповідно.
-
Правило трьох кліків
Бажано, щоб будь-яка важлива інформація знаходилася на сайті на відстані максимум трьох кліків. Це не жорстка умова: іноді зробити так просто неможливо. Проте користувачу буде значно простіше, якщо ви зможете скоротити йому шлях від головної сторінки до цільової.
-
«Хлібні крихти»
«Хлібними крихтами» називають шлях до сторінки сайту у форматі «Головна сторінка > Розділ > Підрозділ». Ця панель, розташована вгорі екрану та займає всього один рядок, проте значно полегшує навігацію користувачам, які можуть миттєво повернутися на будь-який рівень ієрархії ресурсу.
-
SILO-структура
SILO-структура — це тематичне групування сторінок на сайтах з багаторівневою ієрархією. Групи тем закриті, як бункери (silo дослівно перекладається як «бункер»). Зв’язок між розділами відбувається шляхом перелінкування. Така структура підвищує ранжування сторінок, оскільки пошукові системи краще розпізнають ієрархію.
-
Внутрішнє перелінкування
Якщо клієнт обирає у вашому інтернет-магазині гітару, додайте в опис товару лінк на комплектуючі. Це позбавить користувача необхідності шукати їх на сайті окремо. Крім того, внутрішнє перелінкування підвищує обсяги конверсій за рахунок кросс-продажів.