Швидко наближається час весняної сівби. Від якості посіву залежить, наскільки рівномірними і сильними будуть сходи рослини. Одним із ключових робочих елементів є насіннєві комплекси – вони створюють насіннєву борозенку та вкладають насіння.

Умови роботи зернових сівалок різноманітні. Вони залежать від погоди, типу ґрунту та технології вирощування. Посівні комплекси повинні мати справу з:

  • надмірно зволоженим ґрунтом,
  • з камінням,
  • грудками,
  • значною кількістю пожнивних решток.

Крім того, маючи намір придбати посівні комплекси ціни також можуть бути важливим фактором при виборі. Тому використовуються різні види насіннєвих комплексів, які характеризуються різною будовою та властивостями. Оптимальний підбір цих елементів до умов роботи дозволить зберегти однакову глибину висіву та відповідну інфільтрацію ґрунту, а отже, високу якість сходів рослин.

Насіннєві сошники ножного типу

Ножні сошники є найпростішим і відносно дешевим рішенням. Вони придатні для посіву в традиційній системі вирощування.

Сошники тягові: ножні або ковзаючі сошники є найпростішими рішеннями з точки зору конструкції, а тому зазвичай найдешевшими та вимагають невеликого обслуговування. Вони схильні до засмічення і зміни робочої глибини в результаті наїзду на перешкоди (органічне сміття або каміння). Зроблена ними насіннєва борозенка не завжди чиста. Тому їх не доцільно використовувати у разі спрощеного обробітку ґрунту . Можна сказати, що вони підходять тільки для звичайного посіву.

Глибина висіву регулюється зміною тиску сошників. Однак зміна робочої швидкості деки збільшує опір грунту, що зменшує глибину. Тому збільшення робочої швидкості має супроводжуватися посиленням тиску насіннєвих сошників. Загалом, башмакові сошники розроблені для нижчих робочих швидкостей,  ніж їх дискові аналоги.

Однодискові висівні сошники

Однодискові висівні сошники використовують диск для формування насіннєвої щілини. Їх можна використовувати для більшої кількості залишків врожаю, що залишилися на полі. Однодискові сошники є доробленою версією сошників - розширеними за допомогою косо встановленого диска, який утворює насіннєву борозенку, перелопачуючи ґрунт і прорізаючи (або перекидаючи) післяжнивні залишки. В результаті вони менш схильні до засмічення – тому придатні для посіву за спрощеною технологією .

Пластина може мати форму увігнутого або виїмчастого диска. Його очищають скребками або меншим пластиковим диском, який використовують деякі виробники. Тим не менш, конструкція однодискового сошника залишається простою, а вимоги до обслуговування низькі. У цьому випадку насіння відкладається стандартним сошником.