Усі косметичні засоби сучасних виробників умовно можна поділити на дві великі групи. В першу входить косметика, виробники якої обмежують себе у застосуванні синтетичних інгредієнтів лише санітарними та законодавчими нормами регіонів, де ці товари продаватимуться. При цьому вони не мають права заявляти про натуральність своєї продукції та ставити на неї маркування «Органік». Друга категорія – це органічна косметика виробників, що використовують екологічно чисті інгредієнти, а натуральність своєї продукції можуть підтвердити наявністю відповідного сертифіката. Планка вимог до таких товарів є суттєво вищою.

Органічна косметика – основні відмінності

Споживачам необхідно орієнтуватися в умовах вибору і розуміти, що косметики, яка на 100% складається з натуральних інгредієнтів, практично не існує. Але маркування Organic означає, що в ній міститься не менше ніж 95% природних компонентів.

Базові вимоги до органічної косметики:

  • не менше 95% інгредієнтів природного походження у складі засобу;
  • відсутність синтетичних барвників та ароматизаторів;
  • відсутність будь-яких продуктів нафтохімічного перероблення;
  • відсутність генномодифікованих компонентів;
  • відсутність силіконів, парабенів, формальдегідів та інших синтезованих інгредієнтів, які можуть накопичуватися в організмі та проявляти агресивний негативний вплив.

Процес вирощування сировини для органічної косметики передбачає заборону на використання штучних добрив, гербіцидів, пестицидів, інсектицидів для боротьби з комахами та шкідниками. Ця косметика не тестується на тваринах, а на її упакуванні завжди вказаний повний перелік інгредієнтів.

Вирощування рослин на сертифікованих фермах, плантаціях чи сільськогосподарських угіддях контролюється особливо ретельно, щоб повністю уникнути штучних чи потенційно небезпечних складових. 5% інгредієнтів, що залишилися, можуть бути синтетичними, але і тут існують жорсткі обмеження.

Упаковування органічної косметики має бути біорозкладним. Банки та коробки виготовляються з таких матеріалів, що підлягають вторинному переробленню та утилізації без шкоди для навколишньої природи.

Чому органічна косметика краща за звичайну

Дбайливе ставлення до природи та захист екології зрештою принесуть користь кожному жителю нашої планети. Але косметика повинна за всієї її органічності та екологічності виконувати свою основну функцію – робити споживачів красивими та здоровими.

Саме натуральний склад забезпечує для косметики Organic більшість переваг. Її дія характеризується м'якістю, оскільки вона:

  • не порушує природні цикли людського організму;
  • не сприяє виникненню звикання;
  • не ускладнює природні шкірні процеси, дбайливо регулює їх;
  • покращує зовнішній вигляд, відновлює та сприяє регенерації шкіри;
  • ефективно виконує специфічні функції – зволожує, стимулює відновлення, захищає, тонізує (тобто робить те саме, що й аналоги з синтетичним складом, але шляхом природного впливу натуральних компонентів).

Багато природних інгредієнтів мають більшу ефективність, ніж синтетичні. Головна відмінність органічних засобів у тому, що вони використовують природну силу квітів трав і рослин, активізують природні ресурси шкіри та поступово повертають їй здоров'я та красу.

Які недоліки має органічна косметика

Косметика Organic – не лише актуальний тренд, це справжня запорука дбайливого ставлення до природи та власного здоров'я. Дехто вважає її панацеєю, інші схильні дивитись на неї скептично. Які справжні недоліки органіки у порівнянні зі звичайною косметикою? 

  1. Відносно висока вартість. Справжня сертифікована косметика Organic відчутно дорожча за синтетичні аналоги. Це абсолютно логічно, адже хімічні інгредієнти розроблялися саме заради зниження собівартості. Синтезувати речовину в лабораторії з нафтохімічних інгредієнтів у промислових масштабах простіше та дешевше, ніж вирощувати цінні рослини, збирати врожай та виготовляти компоненти за специфічною технологією. Цінність складових підвищує вартість товару. 
  2. Короткий термін зберігання. У натуральних продуктів він майже ніколи не перевищує один рік, втім, цього цілком достатньо для повноцінного використання. 
  3. Окремі компоненти можуть спричинити алергічну реакцію. Зазвичай такі реакції викликають ефірні олії чи бджолиний віск. Людям, схильним до алергії, необхідно уважно вивчати склад засобу перед його придбанням. 

Обмежена пропозиція. Сертифікована органічна косметика присутня далеко не скрізь в Україні. Але існують спеціалізовані магазини, які працюють з найкращими виробниками Європи та світу. Якщо ретельно вивчати інформацію, відгуки, обирати перевірені бренди, то, ви зможете захистити себе від купівлі неякісних товарів чи підробок.