Рушникосушарка для ванної повинна справно виконувати свою основну функцію, не протікати і не іржавіти. Виправданими повинні бути ціна пристрою, витрати на встановлення та витрати в процесі використання. Це не найважливіший атрибут ванної, тому чим менше з ним клопоту, тим краще.
Яку сушку для рушників вибрати: водяну або електричну?
Зазвичай сушарки для рушників ставлять в нову квартиру або будинок, рідше - змінюють радянські моделі, що відслужили свій термін. Дизайн, форма - не найважливіший момент. Важливо, щоб сушарка була практичною, а її монтаж не забирав багато часу.
Є два основні види рушникосушарку – водяні та електричні. З назви зрозуміло, що відмінності у джерелі тепла. Кожен із них має свої плюси та мінуси.
Водяні сушки для рушників нагріваються від гарячої води, що проходить всередині пристрою. Їх підключають до системи гарячого водопостачання квартири або системи центрального опалення. У приватному будинку – до автономної системи опалення або гарячого водопостачання.
Переваги:
- більш доступна ціна в порівнянні з електричними сушки для рушників;
- немає додаткових витрат на електроенергію.
Недоліки:
- може бути встановлений тільки в певному місці ванною (поряд із розведенням труб);
- не працює в періоди відключення опалення та гарячої води.
Водяну сушка для рушників не встановиш на будь-яку стінку ванної. Якщо її встановлювати далеко від стояка, вийде надто складне розведення труб. Плюс є ризик, що через великий опір, вода не потраплятиме в нього.
Електричні сушарки для рушників працюють за рахунок нагрівального кабелю, трубчастого електронагрівача або спеціальної рідини всередині. Це по суті звичайний електроприлад, який підключається до розетки та має вимикач.
Переваги:
- немає проблем із підключенням, можна встановити у будь-якому місці;
- можна використовувати в періоди відключення гарячої води або опалення.
Недоліки:
- вартість зазвичай вища, ніж у водяних сушки для рушників;
- додаткові витрати на електроенергію.
Якщо вирішили вибрати електричну рушникосушарку для ванної, потрібно знати дві речі. Вважається, що кабельний варіант (без тену) надійніший. Але кабельні сушки для рушників, як правило, невеликих розмірів і не дозволяють штатно регулювати температуру.
Для тих, хто хоче користуватися сушкою для рушників у періоди відключення гарячої води/опалення, а в інший час – не витрачати додатково електроенергію, існують комбіновані сушки для рушників. Вони працюють від опалення або системи водопостачання, так і від електромережі.