Стрес взагалі негативно впливає на весь наш організм. Страждає не лише душевна рівновага, а й фізичний стан. Це ж стосується і здоров'я очей - може погіршитися зір, з'являться неприємні відчуття. Але стрес може стати також причиною серйозних захворювань.
Якщо у вас є захворювання очей, ви можете звернутися до клініки «Окулар» у Києві, головна спеціалізація якої – хірургія. Офтальмологічна клініка пропонує лазерну корекцію зору та інші операції, діагностику на високотехнологічному обладнанні різних хвороб https://ocular.com.ua/treats/, консультації та лікування у професійних офтальмологів, а також великий вибір окулярів та контактних лінз для дорослих та дітей.
Поширені захворювання очей, що виникли через стрес
Є низка захворювань, які проявляють себе саме в той момент, коли людина переживає сильний чи тривалий стрес. І тоді саме стрес і виступає тригером.
До найпоширеніших хвороб можна віднести:
-
центральна серозна хоріоретинопатія. При цьому захворюванні уражається центральна частина сітківки. Її причина – мікроскопічний розрив у пігментному шарі. В результаті рідина з судинної оболонки потрапляє під сітківку, чим і стимулює її відшарування. Пацієнт при цьому помічатиме, що зір погіршився, з'явиться відчуття темної плями та зорового спотворення;
-
ністагм – це ритмічні рухи очних яблук, які неможливо контролювати. Найчастіше проявляється на обох очах. Це особливо помітно з боку, але при цьому сам пацієнт може навіть не відчувати дискомфорту, оскільки захворювання не впливає на якість зору;
-
фотофобія або світлобоязнь – це особлива чутливість до світла. Пацієнт при цьому скаржиться на біль, різь, бажання прикривати очі або навіть закрити їх повністю. Фотофобія - це не хвороба у прямому розумінні, а симптом, що вказує на очну патологію або захворювання нервової системи;
-
розмитий зір – це зниження чіткості зору. Може бути ознакою катаракти, глаукоми та інших хвороб;
-
сухі очі – це запальний процес очей, при якому змінюється хімічний та кількісний склад слізної плівки. Пацієнти скаржаться на печіння, різі, відчуття чогось стороннього в оці;
-
блефароспазм - це мимовільне скорочення кругового м'яза очей, що призводить до стійкого щільного змикання повік;
-
функціональна чи істерична втрата зору, сліпота. Причиною є порушення взаємодії процесів гальмування та збудження у головному мозку. Цей стан з'являється внаслідок тривалого або дуже сильного стресу.
Багато хто досі впевнений, що косоокість, особливо у дітей, - це причина стресу. Насправді, це не так. Косоокість може бути наслідком інших серйозних захворювань, як астигматизм, короткозорість або далекозорість. А тому варто зробити діагностику та не затягувати з лікуванням.
Якщо ви перебуваєте в нестабільному емоційному стані, у вас стався стрес, і після цього ви помітили, що зір погіршується або з'явилися інші тривожні ознаки, необхідно одразу ж звернутися до лікаря. Спеціаліст проведе усі необхідні роботи з діагностики, а також призначить лікування.