Медитація перестала бути чимось сакральним. Про неї пишуть ЗМІ, її практикують прямо на роботі співробітники великих міжнародних компаній і, напевно, серед ваших знайомих є ті, хто медитує. Чому про медитацію стільки розмов та як їй навчитися?
Навіщо вчитися медитації?
Хоча медитативні практики зародилися на Сході, підходять вони всім без винятку людям: навряд чи знайдеться хтось, кому невідомі стрес, переживання, необхідність зупинки та психологічного “перезавантаження”. Є кілька ключових причин, чому варто навчатися медитації:
- Користь для тіла та психіки. Медитація – потужний інструмент для психологічного розвантаження. Тіло не прощає нездорового способу життя та постійних стресів. Медитація дає можливість відмовитися певний час проблем, що приносить заспокоєння всім органів, поліпшення кровопостачання, активізацію роботи мозку, поліпшення навичок правильного дихання. А до проблем ви встигнете повернутися і потім – можливо, медитація допоможе вам подивитися на них інакше та знайти несподіване рішення.
- Тренування мозку. Медитація робить наш розум дисциплінованим, а сприйняття навколишнього світу — упорядкованим. Це підвищує ступінь адекватності, контролює емоції та нерви, підвищує працездатність, розвиває творчий потенціал. Спорт допомагає тримати м'язи тіла в тонусі, а медитація робить те саме з емоціями та думками.
- Пізнання себе. Мета медитації – поглиблений, зосереджений на внутрішньому стан психіки. Ви вчитеся чути себе, свої справжні потреби.
Практикуючи медитацію, можна навчитися вчасно робити паузу, краще чути співрозмовників та розуміти їх, розвинути емпатію, уважність та здатність зосереджуватись. Ці навички не тільки дуже важливі у повсякденному житті – вони вважаються найважливішими soft skills.
Як навчитися медитації безкоштовно?
Тривалий час медитативні практики були таємними. Західним людям вони часто були просто недоступні. Сьогодні медитативних технік існує безліч, і далеко не всі вони пов'язані з релігією - так, наприклад, існують повністю світські техніки зосередження.
Однак найчастіше будь-яка корисна річ оточена міфами, які заважають осягнути її практичний зміст і сутність. Найпопулярніші міфи про медитацію свідчать, що вам знадобиться багато часу, спеціальний одяг, килимок та інший антураж, музика, свічки, аромалампи… Але насправді для того, щоб почати практикувати медитацію, вам потрібні тільки… ви. Для послідовного освоєння техніки медитації з'явився безкоштовний курс в Telegram-боті, запустивши який ви можете засвоїти базовий комплекс даоських медитацій за 15 уроків. Курс повністю безкоштовний і підійде як початківцям, так і тим, хто вже має досвід медитації та хоче впорядкувати свої знання. Почати навчання ви можете прямо зараз: https://t.me/MeditationCourse_bot
Познайомитися з програмою курсу можна на сайті Nisajameditation. (http://ua.nisajameditation.com/bezkoshtovny_kurs_meditacii/ )
Декілька відповідей на розповсюджені питання про медитацію
Місце та поза для медитації. Коли ви починаєте медитувати, ви можете сидіти як у позі "лотос", так і в позі "кравця" або навіть просто на стільці, опустивши ноги вниз. Найважливіше – тримати спину прямою.
Як знайти час для медитації? Сучасна людина має мало часу для себе. Але в нас є не так багато способів позбавлятися стресу, негативних емоцій і вимикати внутрішній діалог. Усвідомлюючи це як особливу цінність медитацій, можна побудувати пріоритети таким чином, щоб знаходити час. Добре, якщо ви можете знайти кілька вільних годин і присвятити їх зануренню в себе, але якщо ні - знайдіть хоч би 15 хвилин. Цього вистачить, щоб виконати одну медитативну вправу.
Чи потрібні музика та пахощі? Ні, це необов'язково. Ви можете оточити себе приємними пахощами і звуками, якщо вони вам не заважають і допомагають швидше відволіктися від думок, але це не є обов'язковим. Даоська медитація цигун - те, що можна практикувати в будь-якому місці, де ви можете сісти.
Чи є люди, яким не можна медитувати? Ні, протипоказань немає.