Нажаль, традиція економити на всьому, що пов'язано зі звуком, зберігається і в наші часи, хоча непоганого результату можна досягти і без великих витрат. Звичайно, якісні професійні мікрофони коштують вище середнього, але серед них трапляються і моделі низького цінового рівня, на які звертають увагу покупці, що прагнуть економії. Чи раціонально це, чи все ж уи віддаленій перспективі призведе до додаткових витрат та проблем - поговоримо з досвідченим фахівцем інтернет магазину Музлайн.
- Розумна економія
Якщо ви займаєтеся звуком у тій чи іншій ти формі заради хобі, то прагнення економії - цілком зрозуміла і більше того розумна стратегія. Зрештою, деякі витрати можуть бути і справді безкінечними і їх краще оптимізувати, особливо, якщо вони не приносять прибутку. Якщо ж ви професіонал, то стратегію економії на основному обладнанні можна зрозуміти на початку, але згодом вона починає уповільнювати ваш ріст як спеціаліста та обмежувати ваші можливості. До того ж, якщо ви заробляєте, працюючи зі звуком, то витрати на мікрофони і інший стаф краще вважати інвестицією, бо так воно і є - купівля хорошого обладнання при грамотному підході дозволяє вам заробляти.
- В чому проблема дешевих мікрофонів?
Якщо коротко - в якості. А якщо розвинути цю тему, то в таких моментах, як непередбачуваність та занадта примхливість щодо умов роботи. Інакше кажучи, дешевий мікрофон може непогано працювати в ідеальних умовах, але не витримати навантаження в реальному житті, яке, як відомо, зовсім не схоже на ідеальні лабораторні умови.
- Де починаються і закінчуються "дешеві" мікрофони
Наостанок варто уточнити, що ми розуміємо під дешевими мікрофонами, бо вилка прайсу на сучасному ринку аж занадто широка. Отже, в традиційному розумінні бюджетні моделі коштують близько сотні-півтори доларів. Є й ще більш дешеві зразки, але не варта варто розглядати їх серйозно. Спеціалісти інтернет магазину Muzline радять навіть не витрачати час на перегляд відеооглядів цих девайсів, бо крім справедливої критики ви нічого не почуєте.
- Що купити замість?
Витрати на обладнання неминучі. Але якщо ви маєте бажання їх оптимізувати, знавці радять звертатися до непрофесійних лінійок продукції, що випускають відомі бренди, шукати свій варіант серед користувацьких моделей мікрофонів, або, якщо рішення все ж потребує фінансів, купувати в розстрочку. Є іще вторинний ринок, але він не дає жодних гарантій - і професійний мікрофон, який ви купите з великою знижкою може перестати працювати у будь-який момент.