Упродовж кількох років ринок житлової нерухомості в Україні демонструє зростання, продиктоване бажанням покупців зберегти накопичені кошти, вкладаючи їх у зрозумілий об’єкт інвестування в умовах малопередбачуваної економічної ситуації, зокрема пов’язаної з пандемією. На цьому тлі одним з найцікавіших ринків нерухомості, що динамічно розвиваються, є київський, де у 2021 році спостерігається дефіцит нових проєктів, а ціни на нові квартири впевнено зростають.

Як правильно інвестувати в новобудову

Згідно з даними M4U, вартість квадратного метра на первинному ринку нерухомості зросла на 37% з початку пандемії, що стимулює як дефіцит пропозиції, так і підвищення купівельної спроможності. Водночас зростає собівартість будівництва, дорожчають ресурси. На цьому тлі нерухомість навряд чи дешевшатиме.

Розмірковуючи про купівлю квартири в новобудові з інвестиційною метою, необхідно усвідомлювати, навіщо вам це. Є декілька варіантів отримання прибутку. По-перше, купити нерухомість у новобудові та перепродати зі зростанням її вартості. По-друге, здавати квартиру в оренду.

Відповідно до Global Investor Intentions Survey 2021, підготовленого компанією CBRE, вимоги до об’єктів нерухомості змінилися. Інвестиційна привабливість квартири включає немало факторів, і ключовий — локація: чим ближче до станції метро чи центру міста, тим вищий шанс здати цей об’єкт. Важливий фактор — естетика. Квартири з дизайнерським інтер’єром коштуватимуть дорожче, ніж аналогічні варіанти, враховуючи локацію й метраж, але менш привабливі.

Вибір локації важливий для всіх інвесторів, орієнтованих і на здачу квартири в оренду, і на продаж. Все-таки ліквідність об’єкта багато в чому залежить саме від зручності розташування. Насправді практично у будь-якого проєкту нерухомості є своя аудиторія, яка включає насамперед жителів того чи іншого району, яким цікаво у ньому залишитися. Тому, з одного боку, можна купувати скрізь.

Але є але! Транспортна доступність — завжди у пріоритеті. Якщо новобудова масштабна і складається з кількох черг (тобто передбачається конкуренція з боку забудовника та інших інвесторів), а «скинути» квартиру потрібно буде неодмінно до введення в експлуатацію, краще вибирати об’єкт неподалік від станції метро або біля основних вулиць міста.

Показник зростання вартості квартири варіюється від проєкту до проєкту. У середньому зростання ціни за весь період будівництва може становити 20–40%, водночас для комфорткласу та бізнескласу різниця в ціні буде більшою, якщо порівняти зі стандартом. Якщо квартира купується в перспективному районі, наприклад, де планується відкриття станції метро, то вартість нерухомості може підвищитися після того, як будинок буде введено в експлуатацію.

Щоб знизити ризики інвестування в нерухомість, варто вибирати об’єкт від надійного забудовника з великим портфелем проєктів, а для зниження бюджету краще поступитися площею (тим паче квартира призначена для перепродажу або оренди), ніж транспортною доступністю.

Проєкт якого забудовника вибрати

Інвестиції в об’єкти нерухомості девелопера САГА будуть перспективними, бо ж для нього вкрай важливі якість концепції, просторові та соціологічні дослідження території, стильна архітектура, приваблива локація та інноваційні технології, що забезпечують приватність та щоденний комфорт резидентів.

Найпопулярніші проєкти нерухомості забудовника:

  • RYBALSKY. Поліфункціональний район класу «комфорт+» біля Дніпра з дев’ятьма будинками-кварталами, де запроєктовано 1151 квартиру. У розпорядженні резидентів — власний бульвар та водний канал.

  • НОВИЙ ПОДІЛ. Мультифункціональний район біля Дніпра із 1540 апартаментами бізнескласу. Передбачено офісні та комерційні простори, а також бульвар та пляж з набережною.

  • KYЇVPROEKT Citу Space. Поліфункціональний комплекс класу «бізнес+» на вулиці Богдана Хмельницького. Запроєктовано Kitchen Lab, Education Lab, Healthy Lab, Fashion Lab, Smart Lab, Media Lab та Kids Lab зі всім необхідним для релаксу, дозвілля й спілкування з однодумцями — новаторами, креаторами та візіонерами.

  • ANDRIYIVSKY City Space. Клубний будинок класу «бізнес+» на Подолі. Передбачено апартаменти з вільними плануваннями, офісні простори та комерцію.

  • WASHINGTON Concept House. Будинок клубного формату класу «бізнес+» у центрі Києва, на вулиці Лабораторній. У розпорядженні резидентів — винна кімната, домашній кінотеатр та сигарний лаунж.

  • FRANKLIN Concept House. Клубний будинок бізнес-класу з п’ятизірковим сервісом, розташований на вулиці Олеся Гончара.

  • O2 RESIDENCE. Комплекс комфорткласу у сосновому лісі, в межах Києва. Візитівка проєкту — екоферма.

  • BOSTON Creative House. Комплекс апартаментів класу «комфорт+» на проспекті Степана Бандери поруч з парком Почайна.

У відділі продажу того чи іншого об’єкта є можливість запросити дозвільну документацію. Копії розміщено у відкритому доступі. Ознайомитися з публікаціями компанії SAGA Development можна на офіційній вебсторінці.