Жити у світі, де щороку з'являються нові технології, дуже цікаво та зручно. Сотні тисяч людей працюють для того, щоб наше існування було комфортнішим. І це стосується всіх сфер, у тому числі і засобів зв'язку. Наприклад, нещодавно з'явилися нові SIM-картки — eSIM, які працюють за аналогією з NFC-чіпом. Завдяки такій технології в телефон не потрібно встановлювати спеціальну картку, підключену на певний номер телефону.
eSIM можна просто записати на чіп, а якщо знадобиться — перезаписати. Причому на одному такому чіпі можна одночасно тримати кілька “сімок” — і це в той час, коли фізичних карток можна поставити максимум дві.
Звичайно, така пропозиція вже зацікавила багатьох користувачів, тому давайте розбиратися, як можна підключити таку технологію для себе. Максимально докладно це питання розглядається в блозі Oplata.com. Це сервіс, за допомогою якого потім можна поповнювати рахунок мобільного телефону та вносити інші платежі онлайн.
Підходящий телефон для віртуальної картки eSIM
Як і NFC, eSIM підтримується далеко не всіма пристроями, і це важливо враховувати. Якщо ви хочете користуватися віртуальною карткою, то придивіться до таких девайсів:
- всі iPhone з останніх моделей — наприклад, iPhone XS, iPhone 12 і все, що старше;
- окремі моделі Samsung: Galaxy Note 20, Galaxy Z Flip та пристрої лінійок S та Note, які були випущені з 2020 року;
- Google Pixel 3A і всі моделі після неї;
- ряд пристроїв Huawei: P40/P40 Pro, а також Mate 40/Mate 40 Pro та інші.
З більш детальним списком ознайомтесь у блозі сервісу Oplata. Там же є перелік розумних годинників, що підтримують цю технологію. Тобто підключити її можна не лише до смартфону.
Можливо, у майбутньому з'являться спеціальні зовнішні чіпи, які дозволять використовувати eSIM на будь-яких телефонах. Саме таке рішення зараз є для NFC.
Мобільний оператор, який підтримує технологію
Оскільки віртуальні СІМ-картки — це відносно нове рішення, не всі оператори їх підтримують. Але на території України це відразу чотири компанії, тож залишитися без телефонного номера не доведеться. Звернутися за eSIM можна в такі компанії, як Kyivstar, lifecell, Vodafone и 3Mob.
Конкретний спосіб підключення картки залежить від вибраного оператора, але це завжди дистанційна послуга — і замовити, та оплатити її можна в інтернеті. Абоненту потрібно лише відсканувати QR-код або отримати електронний лист (СМС) з реєстраційною інформацією. В окремих випадках необхідно зателефонувати оператору та пройти ідентифікацію по телефону. Найчастіше така умова зустрічається, якщо користувач хоче зберегти номер телефону, який був на фізичній SIM-карті.
Підключення eSIM, якщо є відповідний смартфон, — це нескладна та швидка процедура, жодних складнощів вона не викличе.