Дитина якій читали з раннього дитинства, завжди буде асоціювати читання із задоволенням, а не зі школою та вимушеним читанням, вона залишиться читачем на все життя, а час, проведений за читанням, є цінним часом.

Новонародженим пропонується література ranok вже з двох місяців, і деякі психологи дотримуються такої думки, що ви можете читати своїй дитині, поки вона ще в утробі матері. Коли ви читаєте немовляті, не так важливо те, що ви читаєте. Важливо взяти малюка на руки, обійняти його, говорити з ним, забезпечити близькість між батьками і дитиною, для формування почуття безпеки та любові.

Дитячі казки для читання повинні бути з урахуванням потреб та інтересів малюків. Ті для немовлят повинні мати багато виразних малюнків і товсті, жорсткі боки - щоб вони не пошкодилися так швидко. Також важливо спостерігати за малюком і його реакцією на окремі книги. Деякі можуть здатися нам цікавими, але чомусь вони не зацікавлять дитину, і навпаки – часто улюблена книжка малюка виявляється менш цікавим з нашої точки зору предметом.

Читайте дошкільнятам вірші та короткі казки. Не переставайте читати дітям навчальну літературу, навіть якщо вони можуть читати самі, але нехай це не буде шкільне читання. Підлітки також повинні читати вголос. Використовуйте зимові вечори, щоб разом провести їх з дітьми за читанням, бо завдяки йому ви маєте шанс виховати мудру націю.

Роль книги у формуванні особистості дитини

Останнім часом багато говорять про необхідність читати дітям книжки. В епоху телевізійних мультфільмів та комп’ютерних ігор забувають, що читання:

  • дарує дитині велику радість,
  • розвиває уяву,
  • багатий словниковий запас,
  • збагачує сферу переживань,
  • дозволяє спілкуватися з живою людиною,
  • ділитися своїми спостереженнями та досвідом,
  • ставити запитання та отримувати на них відповіді.

Контакт із книгою біологія довідники, інтерес до природи надзвичайно важливий у житті дитини, але в останні роки він почав знижуватися. Діти все більше зазнають впливу телевізійними програмами. Сьогодні батьки рідко сідають з дитиною і разом читають книгу або дивляться програму. Діти спонтанно дивляться сцени, призначені лише для дорослих глядачів. І деякі програми містять багато насильства, зла, тим самим повністю позбавляючи виховних цінностей.

Телебачення, безумовно, дає багато корисної інформації, ви не можете позбавляти дитину спостерігати за нею. Однак скільки часу проводить дитина перед екраном, що дивиться і в який час – справа батьків.