Домашній алкоголь низької якості залишився у далекому минулому. Сьогодні самогоноваріння вийшло на новий рівень. Доступність на ринку якісних дистиляційних апаратів, дозволяє отримати у домашніх умовах такий самогон, який буде мати мінімальний вміст сивушних масел та відмінний смак. При цьому можна самому вибирати оптимальну міцність алкоголю, виходячи з особистих уподобань. Придбати якісні апарати можна тут, після чого можна переходити до вивчення правил виготовлення таких домашніх алкогольних напоїв, які стануть гарною альтернативою спиртному, що представлене на полицях магазинів.
Види обладнання
Класичний дистилятор
Звична всім конструкція, що складається з перегінного куба та холодильника (відомого як «змійовик»). Принцип роботи таких апаратів є примітивним: брага підігрівається у випарному кубі до температури кипіння спирту, спирт випаровується, пари потрапляють у холодильник, де конденсуються у вигляді самогону.
- Плюси: дешевизна, компактність, надійність, можливість швидко отримати спирт-сирець, можливість зберегти смак та аромат вихідної сировини.
- Мінуси: слабкий ступінь очищення, низький вміст спирту в кінцевому продукті (максимум 80-85% після багаторазової перегонки).
Дистилятор із сухопарником
Сухопарник – ємність, яку встановлюють між випарним кубом і холодильником, за рахунок чого реалізується так звана повітряна дефлегмація. Із задачею очищення дистиляту на практиці модуль справляється посередньо, але все ж таки несе деяку додаткову цінність.
- Плюси: дешевизна, компактність, незначне очищення дистиляту, деяке зміцнення продукту, захист від попадання браги в дистилят, можливість ароматизації напоїв (в сухопарник можна помістити ароматні добавки: ягоди, трави, цедру цитрусових тощо).
- Мінуси: деякі втрати виходу спирту, як і раніше, слабке очищення дистиляту.
Бражна колона
Головна особливість цього виду самогонних апаратів полягає у наявності так званого дефлегматора (зворотного холодильника) у верхній частині паропроводу. Зворотний холодильник охолоджує пари ще до того, як вони потрапляють у холодильник, у результаті чого утворюється так звана флегма, яка повертається в куб, принагідно контактуючи з гарячими парами. В результаті йде сильне зміцнення дистиляту та значне очищення від домішок.
- Плюси: значне зміцнення дистиляту (до 93%), хороша органолептика напою, можливість використання як звичайного дистилятора при вимкненому дефлегматорі.
- Мінуси: неможливість отримання всього обсягу спирту високої якості (у середньому вихід якісного продукту від загальної кількості спирту-сирця на бражній колоні становить 30-55%, далі відбувається втрата якості), збільшені габарити.