Екстракорпоральне запліднення передбачає чітке дотримання лікарських рекомендацій. Успіх процедури залежить від дій жінки під час ЕКЗ. Є думка, що потрібно дотримуватися постільного режиму після ЕКЗ, а саме після перенесення ембріонів і до підтвердження вагітності. Однак цю вимогу важко дотримати працюючим і зайнятим жінкам.
А якщо ви тільки вивчаєте інформацію про те, як роблять еко, то переходьте за вказаним посиланням на сайт профільної клініки.
Постільний режим після ЕКЗ на користь або на шкоду?
Незрозуміло, що мають на увазі під постільним режимом, скільки потрібно лежати після перенесення – 10 хвилин, 3 дні чи до тесту на вагітність? У медичній літературі конкретних рекомендацій щодо дотримання постільного режиму після ЕКЗ немає. Але у 2013 році проводилося дослідження, результати якого опубліковані у журналі «Фертильність та безпліддя». Згідно з ним, навіть 10-хвилинний відпочинок лежачи на спині безпосередньо після перенесення ембріонів зменшує ймовірність успіху.
Аналогічні зарубіжні дослідження, проведені у 2006 та 2004 році, виявили залежність між часом, проведеним у ліжку, та шансами на успіх: чим більше жінка лежить після перенесення, тим менші шанси на вагітність. Якщо говорити про штучне запліднення в Україні, то фахівці кожної клініки в індивідуальному порядку визначають, чи потрібний постільний режим. У стандартних випадках дотримуватись його не потрібно.
Чому постільний режим не потрібен
Коли процес відбувається природним шляхом, жінка часто і не знає, що в даний момент ембріон досяг матки. Вона продовжує займатися своїми повсякденними справами, а природа тим часом робить свою справу. Головну функцію виконує ендометрій, що вистилає внутрішню порожнину матки. Він забезпечує утримання ембріона всередині та імплантацію. Тож переживати не варто.
На користь активного життя свідчать і інші фізіологічні та психологічні фактори:
- Кровообіг у всьому організмі, у тому числі й у матці, сповільнюється, якщо жінка лежить. А чим гірший кровообіг, тим нижча якість ендометрію, який на цей момент відіграє головну роль.
- Постільний режим провокує появу тривожних думок, а вони, своєю чергою, ведуть до стресу. Тоді як позитивний психологічний настрій у період імплантації дуже важливий.
- Робота та повсякденні справи добре відволікають увагу.
Рекомендації
Після процедури перенесення ембріонів лікарі рекомендують:
- не перевтомлюватися;
- підтримувати гарний настрій;
- виконувати медичні рекомендації;
- відмовитися від прийому гарячої ванни;
- займатися звичними справами, які не пов'язані з важкою фізичною працею чи навантаженням;
- відмовитися від інтимної близькості.
Прислухайтеся до свого лікаря, чи вважає він, що у вашому випадку необхідний постільний режим. Зазвичай, цього не потрібно.