При обробці будь-яких сільськогосподарських культур відбувається виснаження ґрунту. У процесі росту та дозрівання рослини витягують з родючого шару необхідні їм мікро-макроелементи, органіку та поживні речовини, тому через деякий час земля стає біднішою, а рівень урожайності падає. Відновити ґрунт можна різними способами, але найефективніший та найпрактичніший — внесення добрив. Завдяки цьому можна компенсувати негативний вплив на родючий шар, підготувати поля до нового сезону та значно підвищити врожайність культур.
Існує два основних типи добрив: органічні та мінеральні. Як правило, їх використовують комплексно, за необхідності. Органіку вносять у ґрунт восени, щоб за зиму вона повністю розклалася та виділила корисні речовини. Мінеральні використовують за потребою у періоди основного розвитку сільськогосподарських культур. Вони є більш універсальними, тому при грамотному підході можна обійтися виключно ними, що значно підвищує врожайність та знижує витрати на виробництво. Головне — вибрати хорошого постачальника. Якщо вам потрібні професійні мінеральні добрива від виробника, звертайтеся до компанії Санберрі. Вона реалізує лише оригінальні, сертифіковані товари за доступними цінами.
Види органічних добрив
Органічними називають ті речовини, які мають природне походження. До них відносять:
-
Гній. Є продуктом життєдіяльності різних тварин. Найчастіше використовується коров'ячий та пташиний гній, оскільки ці варіанти є найбільш доступними. Речовина має повноцінно перепріти, після чого її вносять у ґрунт при оранці поля. Хімічний склад гною безпосередньо залежить від типу тварин, які його виробили, а також від використовуваних у процесі їх вирощування кормів.
-
Торф. Оптимальним варіантом вважається низинний, який вже повністю перегнив. За своїм складом він нагадує компост, але містить більше мінералів та поживних елементів. Ефект від внесення зберігається 2-3 роки, після чого необхідно повторити процес підживлення ґрунту.
Також для удобрення полів використовують рідку органіку, відходи бродіння, гумус та інші натуральні продукти.
Мінеральні добрива
До цієї категорії відносяться штучні речовини, які створюються для конкретних цілей та культур. Вони бувають:
-
Азотними. Вважаються найпоширенішими. Азот є будівельним матеріалом для клітин, тому без нього не буде розвитку рослин. Вносять його щороку навесні або під час вегетації. До азотних добрив відноситься сечовина, аміачна селітра, карбамід, сульфат магнію та амонію.
-
Калійними. Ці речовини допомагають підвищити імунітет рослин, захистити їх від грибкових хвороб, знизити потребу у фунгіцидах. Зазвичай фермери використовують сірчанокислий та хлористий калій.
-
Фосфорними. У цю групу потрапляють амофос, сульфоаммофос, суперфосфати та ін. Цей різновид необхідний для швидкого та рівномірного дозрівання плодів або зерен.
Також у продажу є комплексні добрива, до складу яких входять два або три варіанти підживлення. Вони вважаються універсальними та підходять для різних сільськогосподарських культур.
Перед покупкою та внесенням препаратів потрібно обов'язково розібратися з тим, які саме ґрунти планується обробляти, які рослини вирощуватимуться та коли проводиться підживлення. Якщо ви не розумієтеся на нюансах, то краще проконсультуватися з грамотними менеджерами або агрономами, які підберуть відповідні склади та нададуть рекомендації щодо їх внесення. Пам'ятайте, що не можна використовувати добрива бездумно та безконтрольно — вони можуть зашкодити врожаю, тому ви просто витратите час та гроші.