Більшість кредитних установ зацікавлені в тому, щоб оформлення позик відбувалось саме в них. Для цього вони пропонують клієнтам найвигідніші умови співпраці для заохочування позичальників. В той же час, якщо кредитор завжди має вигоду від укладання договору, бо він отримує під час дії угоди відсотки, клієнту потрібно бути досить пильним при виборі банківського продукту.

Якщо ви вирішили взяти кредит, то подбайте про те, щоб не потрапити в боргову яму. Варто правильно оцінити свої можливості з урахуванням пропозиції фінансової установи. Зверніть уваги на поради експертів, які допоможуть вам не схибити.

Визначення цілі оформлення кредиту

Перед тим як надсилати на розгляд анкету для отримання позики, потрібно визначитися з ціллю кредитування. Це впливає на вид кредитного продукту, а також умови оформлення. Таким чином, кредити розподіляються на цільові та нецільові. Продукти першої групи є досить популярними серед позичальників і надаються на привабливих умовах. Спеціалісти банківських установ підбирають для кожного клієнта окрему програму, враховуючи його платоспроможність.

Типи цільових позик

В залежності від потреб клієнтів можна виділити наступні види кредитів:

  • споживчий (на товар);
  • на автомобіль;
  • іпотечний продукт;
  • кошти на отримання освіти;
  • гроші на лікування

Такі позики використовуються з метою купівлі продукції або послуг, що зазначається під час підписання угоди. Тобто позичальник може витратити гроші тільки на ті цілі, які передбачені в договорі. Перевагами таких кредитів є низький відсоток, лояльні умови оформлення, можливість отримати значну суму на власні потреби.

Нецільові позики Оформлення нецільової позики дає можливість користуватися кредитними коштами на власний розсуд. Тобто для банку немає значення, якою є мета кредитування. До цієї групи належать споживчі позики та мікрокредити готівкою. Таку саму роль виконують кредитні картки. У порівнянні з цільовими кредитами, відсоток за користування грошима тут значно вищий. Термін дії договору може бути обмеженим, але не завжди. Сума позики залежить від місячного доходу позичальника, кредитної історії, наявності судимості та інших чинників.

Якщо ви є постійним клієнтом певного банку, доцільніше звернутися саме туди, адже вам можуть запропонувати найбільш зручні умови, враховуючи щомісячний платіж, строк кредитування та відсоткову ставку.