Свіже повітря, ріки, гори, ліси, спів птахів зачаровує туристів. На жаль, через війну українці втратили можливість подорожувати в багато улюблених місць. Але ніхто нам не заважає мріяти про те, що зовсім скоро ми знову зможемо придбати палатки для відпочинку у Вінниці та вирушити в Крим або Карпати.
Досвідчені туристи, які раніше неодноразово виконували подібні подорожі, швидше за все мають вдома палатки і знають нюанси таких подорожей. А тим, хто мріє відважитись на це вперше, інформація щодо вибору намету та його розміщення не буде зайвою.
Види палаток
Люди, які не можуть жити без подорожей, купують намет не на один рік, тому готові викласти за нього відповідну суму. Вони не з чуток знають, що укриття повинно бути якісним, зручним та практичним для походів. Тобто мати невелику вагу, оснащуватись антимоскітною сіткою, не промокати та просто збиратись і розбиратись.
Туристичні намети залежно від тривалості перебування в дорозі діляться на групи за кількістю днів. Також можна придбати намет для кемпінгу, альпінізму, укріплений, який захистить навіть від сильного вітру.
Як зробити правильний вибір
Розглядаючи на сайт Allo у Вінниці намети, визначтесь, скільки людей та на яку кількість днів вирушить у похід. Важливо також врахувати можливі погодні умови.
Для двох людей для ночівлі в лісі буде достатньо звичайної туристичної двомісної палатки. Якщо планується похід в гори, краще вибрати спеціальний альпіністський намет.
Зазвичай палатка складається з:
- каркасу;
- дуги;
- підставки з двошарового покриття;
- зовнішнього тенту з водонепроникної тканини;
- покриття, що захищає від конденсату;
- входу в намет;
- підлоги, що виконується з поліетилену, поліестеру або нейлону).
Що вказує на якість
Окрім тканини та кріплення слід звернути увагу на рівні шви, наявність вентиляції та дно, що не повинне промокати. Також тент повинен мати спеціальний фартух, який закриє шлях до холодного повітря і таким чином захистить подорожуючих.
Найбільшим попитом користуються палатки з ПВХ матеріалу. Вони довгий час не втрачають еластичності й тримають форму незалежно від зовнішніх обставин. До інших популярних матеріалів відносять гала 300 та Оксфорд.
Додаткові поради
Покупка якісного намету – лише частина справи. Крім нього в похід потрібно взяти й інші речі, які можуть знадобитись. До них належать питна вода, ніж, консерви, ліхтарик, сокира, сірники, засоби особистої гігієни та змінна білизна. Навіть влітку погода буває прохолодною, особливо вночі, тому теплі кофти та покривала також не будуть зайвими. Особливо вони можуть знадобитись біля води або в гущавині лісу, подалі від сонця.
Кожний досвідчений турист має свій рецепт зборів у дальню дорогу. Як правило, всі необхідні речі влазять в рюкзак об’ємом приблизно 65 л. Крім вказаних речей, в нього слід покласти продукти харчування, в тому числі шоколадні батончики для перекусів та аптечку з такими препаратами:
- бинт еластичний та звичайний;
- лейкопластир;
- будь-який антисептик;
- активоване вугілля або будь-який інший сорбент;
- протизапальний нестероїдний засіб.
Цікава прогулянка здатна покращити психоемоційний стан, фізичне здоров’я. Тому довго не чекайте – як тільки буде можливість, вирушайте в приємну подорож в ліс або гори!