Інтернет-простір зростає з величезною швидкістю. Якщо у вас виникла потреба в створенні власного сайту, без допомоги web-програміста не обійтися. Де шукати такого фахівця й якими професійними навичками він повинен володіти, зараз розповімо.
Економте час на пошуку
Настав час для створення власного сайту? Тоді потрібно шукати виконавця. Спростити завдання допоможе фріланс-біржа (докладніше на https://freelance.ua/) — портал, на якому роботодавці та фрілансери швидко знаходять один одного. Все, що вам потрібно, зареєструватися на сервері, розмістити оголошення і чекати відгуків від виконавців. Якщо у вас недостатній досвід співпраці з дістанційщиками, скористайтеся послугою «Безпечна угода». В цьому випадку біржа виступає гарантом того, що робота буде виконана якісно. Після узгодження ТЗ і гонорару зарезервуйте оплату на рахунок посередника. Коли проєкт буде виконано, і ви переконаєтеся в його якості, гроші автоматично надійдуть на рахунок фрілансера. Якщо виконавець не впорається із завданням, гроші повернуться на ваш рахунок.
Як не помилитися з вибором
Практика показує, що деякі розробники нерідко зривають терміни, беруть передоплату й не доробляють роботу або не виходять на зв’язок, ігнорують зауваження з доопрацювання тощо. Уважно ознайомтеся з профілем, відгуками та рейтингом обраного вами виконавця. За правилами біржі кожна завершена угода супроводжується відгуками та оцінкою роботи з обох сторін. Високий рейтинг і безліч позитивних відгуків, свідчать про те, що клієнти були задоволені роботою. Якщо фрілансери працюють в групі, поцікавтеся, хто входить до її штату. Як мінімум, це повинен бути дизайнер та верстальник. Якщо сайт вимагає супроводу, знадобляться ще й менеджер проєкту, маркетолог і копірайтер. «Універсальним солдатам» складні проєкти краще не довіряти, бо зазвичай одна людина компетентна в якійсь одній справі. В цьому випадку краще звернутися до web-студії або IT-компанії.
Якщо в портфоліо розробника ви не знайшли потрібну для себе інформацію, попросіть його виконати тестове завдання, наприклад зверстати одну сторінку. Звичайно, тест повинен бути оплачуваним, інакше професіонал, у якого з пошуком клієнтів проблем немає, навряд чи погодиться робити навіть невелику роботу безплатно.
Робимо висновки
Спеціаліст з веб-програмування відповідає за те, щоб сайт функціонував без збоїв і помилок, тому в ідеалі він повинен:
- знати кілька мов програмування;
- вміти працювати з великими базами знань;
- розбиратися в декількох системах управління сайтами;
- знати фреймворки;
- володіти технічною англійською.
Обираємо виконавця за наступним планом:
- фокусуємо увагу на топових фахівцях біржі;
- порівнюємо потенційних виконавців, дивлячись на додаткові критерії (портфоліо, рейтинг, відгуки, штат);
- просимо виконати оплачуване тестове завдання;
- зупиняємося на кращому кандидаті.
Бажаємо успіху!