Скорочення EDC розшифровується як «Everyday Carry». Це можна перекласти, як щось на зразок «для повсякденного носіння». 

Тобто термін «EDC» включає в себе усі предмети, які ви вирішите носити з собою в повсякденному житті. Це може бути гаманець, телефон, ключі від автомобіля або від будинку, пачка серветок, окуляри, чи навіть ваш складаний ніж.

Що таке складаний EDC ніж?

Скорочення EDC розшифровується як «Everyday Carry». Це можна перекласти, як щось на зразок «для повсякденного носіння». 

Тобто термін «EDC» включає в себе усі предмети, які ви вирішите носити з собою в повсякденному житті. Це може бути гаманець, телефон, ключі від автомобіля або від будинку, пачка серветок, окуляри, чи навіть ваш складаний ніж.

Термін «EDC» досить новий. Але якби його не було, його потрібно було б придумати. Занадто вже складна репутація у ножа. Треба було донести до усіх, що це – по-перше, корисний інструмент, а не щось погане та небезпечне. 

І, знаєте, це спрацювало. Велика кількість людей вже носить якийсь складаний ніж для самих різних повсякденних цілей: наприклад, для відкриття коробок та інших пакунків, використання під час внезапного ремонту спорядження чи одягу, та інших видів діяльності. Незамінні такі ножі не тільки у місті, але й у поході чи на рибальці. 

Деякі з цих ножів (наприклад, так звані швейцарські ножі) є багатофункціональними і містять ножиці, відкривачки для консервів, викрутки та пінцети на додаток до леза. 

Деякі, навпаки, є просто компактними різаками з єдиним гострим лезом. 

А іноді ніж є справжнім сучасним дизайнерським аксесуаром (і досить недешевим). 

Деякі люди вибирають EDC з міркувань корисності, інші вибирають EDC ножі для свого хобі, такого, як кемпінг або створення моделей. 

Інші люди вибирають ніж EDC як свого роду важливу частину свого стилю життя. Щось насправді чоловіче. Щось, що робить їх ще трохи більш вільними та незалежними. 

Причини купівлі EDC складня відрізняються для кожної людини, але розуміння того, як правильно та безпечно носити та використовувати ніж, є важливим моментом, який слід враховувати, коли ви робите вій вибір. Ніж – серйозна річ для відповідальної та освідченої людини. 

Що ж, давайте коротко та швидко розберемо головні питання, які треба враховувати. 

Які дозволи, заборони, закони та положення щодо складаних ножів існують в Україні та іншому світі? 

Перш ніж ви купите свій перший EDC ніж, вам знадобиться спочатку ознайомитися з місцевими законами щодо носіння ножів. Також важливо ознайомитися з такими законами, якщо в збираєтесь взяти з собою ніж у поїздку у іншу країну. 

Наприклад, в Україні дозволено вільно продавати та носити ножі, що мають довжину клинка не більшу за 90 мм, товщину клинка не більшу за 2,5 мм, та не мають гарди-упора для пальців. 

Що саме цікаве, забороненим робить ніж присутність не одного елементу, а усіх одразу. Тобто, якщо ваш ніж має гарду, але його клинок тонший за 2,5 мм, або він коротший за 90 мм, ви можете вільно його використовувати.

Теоретично. Бо, у всякому разі, сертифікат на ніж вам теж не завадить. Цей корисний парер можна отримати у продавця.

У деяких інших країнах теж є обмеження щодо довжини леза ножа. Є країни, де можна носити ніж відкрито, але не можна його ховати. Тобто, там (наприклад, у Канаді) з шаблею на поясі можна ходити по вулиці, а з складаним ножем у гаманці – ні. 

Інші країни мають обмеження на певні стилі ножів, наприклад – ножі боуї, балісонги або навіть ножі для нарізання м'яса. 

У багатьох країнах є заборони та обмеження на ножові замки та фіксатори або вивідні механізми. 

Також майте на увазі, що в деяких областях світу носіння ножа обмежується за віком. Це означає, що неповнолітнім може бути заборонено носити ножі.  

Майте на увазі, що порушення цих законів часто є злочинами, а не просто проступками! Тому віднесіться до цих питань серйозно. 

На жаль, багато країн та штатів забороняють «типи» чи «стилі» ножів, не встановлюючи чітко, що це може бути, і ця двозначність може призводити до суперечок і помилкових арештів.  

Найкращий вихід, звичайно, зв’язатися з місцевим інтернет ресурсом, що є представництвом правоохоронного органу, і самому вияснити, що вони вважають легальними а що – ні.Там же інколи є можливість запитати про супровідні статути та сертифікати.

Подбайте про себе та ваш ніж, бо, як кажуть: «Хто попереджений, той – озброєний.»

Докладніше - https://wellgo.ua/nozhi/skladnye/