Роздумуєте над тим, щоб стати донором яйцеклітин, але вагаєтеся, чи це безпечно? Міфи з інтернету і негативний досвід інших донорів вас відлякують? Громадська організація «Донори за життя» розвіює стереотипи про донацію ооцитів, доводить, що це не шкідливо для здоров’я, а також надає психологічну допомогу жінкам, що мали негативний досвід участі у програмі донорства.
Що таке донація яйцеклітин?
Це надзвичайно поширена процедура у світі, що допомагає бездітним парам втілити найбільшу мрію життя і стати батьками. Все більше жінок в Україні наважуються на ЕКО-запліднення з допомогою донорських статевих клітин, адже це їх останній шанс на материнство.
Донорство ооцитів – це здача зрілих, здорових статевих клітин донором для подальшого використання для екстракорпорального запліднення. Тобто в жінки-донора беруть ооцити, запліднюють їх сперматозоїдами чоловіка і переносять в матку майбутньої матері. Це не складний, проте відповідальний процес, який потребує ретельної підготовки. Взяти участь у програмі можуть тільки здорові жінки, що не мають протипоказань до донорства.
Донація і безпека
Мабуть, кожна жінка, котра планує взяти участь у благородній програмі донації, попередньо задумується над тим, чи не зашкодять здоров’ю їй ці маніпуляції і чи не вплине це на її майбутню власну вагітність. Відразу відповідаємо – ні, це не шкідливо. Скажемо навіть більше, за життя жінка може бути донором статевих клітин до 8 разів!
Справа в тому, що кожна дівчина народжується зі сталою кількістю яйцеклітин, в середньому, це 200-400 тисяч одиниць. За життя їх кількість зменшується з кожною менструацією. Для порівняння, за одну процедуру донорства яйцеклітин забирають, в середньому, 20 одиниць ооцитів, що не несе загрози ні плануванню своєї вагітності, ні здоров’ю донора.
Але важливо брати участь у перевірених офіційних програмах донорства, а не в підозрілих клініках чи приватних осіб. Адже процес стимуляції та забір яйцеклітин включає в себе прийом спеціальних препаратів і оперативне втручання під загальним знеболенням. Ви маєте бути впевнені, що всі препарати сертифіковані, а з вами працюють досвідчені лікарі.
ГО «Донори за життя» пропонують максимально безпечні умови для жінок-донорів. У період донорства ми ретельно слідкуємо за вашим фізичним і психологічним здоров’ям, щоб участь у програмі принесла вам тільки позитивні відчуття.
Як стати донором?
Для того, щоб взяти участь у програмі, потенційному донорму необхідно пройти декілька етапів:
- Заповнити анкету на сайті організації.
- Пройти попередній відбір.
- Пройти повне медичне обстеження.
- Пройти процес стимуляції і забору ооцитів.
- Отримати грошову винагороду в розмірі до 1000 євро і компенсацію за транспортні витрати.
Анкету можна заповнити на сайті ГО «Донори за життя». Чекаємо на вашу заявку. Можливо, саме ви допоможете втілити мрію однієї пари, котра мріє про свого малюка, і отримати за це гідну грошову подяку!