Військове протистояння, що розпочалася 24 лютого, примусило багатьох українців перебудувати свої справи та життя на військові рейки. Ті, хто не пройшов медичні комісії, не зміг потрапити до лав ЗСУ добровольцем, поповнили ряди волонтерів. Українське страйкбольне ком`юніті також не стояло осторонь.

Для довідки: страйкбол, airsoft – військово-тактична гра, де використовується т.з. «м`яка» пневматика (до 4 Дж), яка візуально імітує бойову зброю та стріляє пластиковими кульками 6 мм. Українська страйкбольна спільнота сягала декількох тисяч чоловік по всій країні, а найбільші airsoft-проекти збирали на одному полігоні до 700 чоловік.

З початком війни до 90% страйкболістів подалися до лав ЗСУ, НГУ та ТРО. Ті, що лишилися, допомагали армії амуніцією, військовою формою, адже хобі дає розуміння тактичного спорядження. Вже в лютому запрацювало безліч малих підприємств та просто домашніх майстерень, де вироблялися маскувальні сітки, бронежилети, підсумки, відшивалася маскувальна форма.

Тренування військових з airsoft-зброєю

Чималий досвід ведення ігрового бою на короткій та надкороткій дистанції дозволив багатьом гравцям стати народними інструкторами для мобілізованих новобранців. Страйкбольна зброя відносно безпечна та дозволяє тренуватися, не піддаючи ризику життя та здоров`я бійців. Звісно, дистанції реального бою значно більші, але що стосується штурму будівель, роботи на сходах, відпрацювання бою в коридорі тощо – страйкбольний автомат відмінна річ для тренування. Окрім власне бою, на цій, фактично ігровій зброї зручно навчатися наосліп перезаряджати магазини, працювати з селектором вогню, затворною затримкою, доводячи рухи до автоматизму. Пам`ятаймо, що ні в мирний час, ні під час війни, новобранцю ніхто не дозволить по кілька годин на день навчатися з реальним бойовим автоматом чи кулеметом. Український досвід підготовки зі страйкбольною зброєю – не нововведення. Чимало армій так тренують бій у місті, а Берегова охорона США у 2018 році взагалі прийняла деякі страйкбольні пістолети на озброєння в якості тренувальної зброї.

Мережа страйкбольних магазинів Strikeshop (офіційний сайт https://strikeshop.com.ua/) під час війни взагалі переформатувала свій страйкбольний CQB-полігон у Львові на тренувальний майданчик, де бійці ЗСУ, працівники поліції та просто небайдужі городяни можуть навчитися бою в обмеженому просторі, освоїти кидання імітаційних гранат, влучаючи ними у бійниці та вікна навчальної будівлі. Як каже дирекція мережі Strikeshop, бажаючі є постійно, а попит на страйкбольні автомати з війною майже не впав. Їх купують навіть підрозділи ТРО та окремі військові частини. Звісно, переоцінювати тренування на базі airsoft не треба, але й недооцінювати їх не варто – це цілком гідне тренування для людей, що ніколи не мали військового досвіду та не розуміються на зброї.

Як страйкбольні гранати допомогають ЗСУ?

Окрім експертної допомоги з вибору спорядження волонтерам, тренувань вояків та населення, страйкбол став ЗСУ у нагоді ще й імітаційними гранатами, наповненими кукурудзою чи крейдою. Співпадаючи з бойовим за формою, але будучи безпечними, страйкбольні гранати значно дешевше бойових для початківця. Цей ігровий реквізит знайшов своє застосування і на полі бою – розтяжки зі страйкбольних гранат використовуються як сигнальні пристрої, для облаштування імітаційних мінних полів тощо.

Якщо ви проживаєте на Західній Україні та хочете долучитися до тренувань зі страйкбольною зброєю, купити спорядження чи військову форму – завітайте до мережі магазинів Strikeshop у Івано-Франківську, Коломиї, Львові та у Дніпрі. Історія цих магазинів, як і українського страйкболу, сягає 10 років, а більш ніж 5 000 товарів гарантують широкий вибір всього необхідного для військових та мілітаристів.