Вивчаючи інформацію про динозаврів, стає ніяково – ці величезні тварини не вигадка фантастів, це реальні істоти, які існували 201 мільйон років тому на Землі. Надзагін динозаврів досить численний: у ньому є як дрібні види, так і справжні гіганти.

Пізнавальний інтернет-журнал підготував для Вас підбірку найнебезпечніших динозаврів. Більше захопливої та корисної інформації можна знайти на офіційному сайті – https://discover.in.ua/. Що ж, а тепер давайте дізнаємось, хто вони – найстрашніші динозаври минулого.

10. Ірритатор

Ірритатор жив на початку крейдяного періоду, близько 110 млн років тому, на території Бразилії. Довжина тіла особини сягає 7-8 м, зріст – 2,5 м, вага – 600 кг. Основна частина раціону ірритатора – риба, також інколи здобиччю були й невеликі травоїдні динозаври.

9. Велоцираптор

Велоцираптор жив приблизно від 75 до 71 мільйона років тому під час пізнього крейдяного періоду. Головна особливість даного представника – незначні розміри: висота – 60 см, довжина – до 2 м. Характер та поведінка – злісний та агресивна. Основна здобич – невеликі травоїдні особини.

8. Дилофозавр

Хижий дилофозавр – один із найнебезпечніших динозаврів та зірка популярного фільму «Парк Юрського періоду». Характерна зовнішня особливість даного представника – гострі зуби та два яскраві гребені на голові. Довжина найбільшої особини – 7 м, маса – приблизно 400 кг.

7. Мегалозавр

Мегалозавр – перший динозавр, залишки якого знайшли вчені. Точний вигляд цієї особини так і не вдалося встановити, оскільки жодного повного скелета виявлено не було.Довжина представників даного виду сягала 9 м. Вони мали довгу та рухливу шию, короткі передні та потужні задні кінцівки. Зуби мегалозавра були довгими та великими, із загнутими всередину щелепи кінчиками для утримання здобичі.

6. Кархародонтозавр

Кархародонтозавр вважався справжнім чудовиськом серед динозаврів. Особи даного виду жили на території сучасної Африки. Довжина тіла кархародонтозаврів сягала 16 м, висота – 4 м.

5. Спинозавр

Про зовнішність "спинозавра" (з латини – "шипастий ящір") свідчення вчених постійно змінювалися. Всьому вина – невелика кількість матеріалів.Нині вважається, що даний представник пересувався на 2 кінцівках та вів водний спосіб життя, про що свідчить мале трапецієподібне вітрило на спині. Довжина тіла спинозавра сягала 16 метрів, маса – 7-10 т.

4. Гіганотозарв

Скелет гіганотозарва був знайдений на території сучасної Аргентини. Довжина тіла представника даного виду – 12-13 м, вага близько 7-8 тонн. Гіганотозавр є одним з найбільших тероподів (першенством поступається лише спинозавру).Харчувався динозавр великими травоїдними особинами. Його головна особливість – велика швидкість під час полювання (до 50 км/год). На вигляд гіганотозаври схожі на славнозвісних тиранозаврів.

3. Цератозавр

Яскравим представником юрського періоду є цератозавр. Довжина тіла даного виду сягає 7-8 м. Головна відмінність – наявність рельєфного рогу на носових кістках і двох твердих виступів над очима. Вся лінія спини у цератозавра покрита остеодермами – окостенілими виступами.

2. Карнотавр

Карнотавр є одним із небагатьох представників великих видів, зовнішність та анатомію яких достовірно встановили завдяки знайденим повним скелетам. Ящір пересувався на потужних задніх кінцівках, оскільки передні були редуковані – зменшені до малофункціональних розмірів.

1. Терезинозавр

Даний вид динозаврів мешкали у крейдяному періоді. Довжина терезинозавра складає 9-12 метрів, вага – близько 6 т. Довжина передніх кінцівок – 2,5-3 м, на кожній з яких розташовані 3 гігантські пазурі, довжиною близько 1 м кожен.

Про харчування терезинозаврів відомо мало, більшість вчених відносять їх до травоїдних. Що стосується пазурів, більшість вчених висуває гіпотезу, що вони потрібні терезинозаврам, як зброя при боротьбі з хижаками. Представники виду внесені до Книги рекордів Гіннесса як найдивніші динозаври.