Степпер – це окремий клас кардіотренажерів, які незважаючи на свою зовнішню простоту дають безліч можливостей для занять спортом. Базовими елементами класичного степпера є дві педалі-платформи, на яких виконуються крокові вправи. В процесі тренувань людина імітує швидку або повільну ходьбу з бажаним рівнем навантаження.

Домашній степпер підходить для схуднення, зміцнення м'язів, реабілітації після травми чи профілактики проблем зі спиною, ногами та суглобами. Під час виконання вправ імітується ефект підйому сходами. За рахунок цього зміцнюються коліна та м'язи, серцево-судинна та дихальна системи, підвищується загальний тонус організму.

Конструктивні особливості степперів

Сучасний ринок спортивного обладнання пропонує різні варіації цього тренажера: від простих підлогових моделей з механічним приводом, до повноформатних степперів з ручками, електричною системою навантажень, індикацією параметрів тренування та ін. Незалежно від рівня технічної складової степпера його суть залишається незмінною.

Користь від занять на степпері

Заняття на степпері насамперед спрямовані на зміцнення сідничних м'язів та мускулатури ніг. При цьому основне навантаження припадає на чотириголові м'язи стегон та литкові м'язи. У степперах з ручками або еспандерами навантаження поширюються на руки та плечовий пояс.

Як і всі аеробні тренажери степпер комплексно впливає на всі групи м’язів. Завдяки регулярним тренуванням:

  • Покращується робота кровоносної системи.
  • Зміцнюються судини.
  • Знімається втома та нервове навантаження.
  • Покращується м'язовий тонус.
  • Формується красивий рельєф тіла.

Головна перевага степпера в тому, що він зазвичай коштує дешевше, ніж більшість інших тренажерів для дому та професійних тренувань у залі. Він компактний, не займає багато місця, мобільний у переміщенні. Простота використання степпера вражає. Потрібно лише поставити ноги на підніжки і почати рухатися, крокуючи імпровізованими сходами. Вправи на цьому тренажері рекомендовані, як кардіорозминка перед силовим тренуванням та при відновленні після травм.

Степпер забезпечує низьке ударне навантаження, а це означає, що ваше тіло не відчуватиме струсів, як під час активних занять аеробікою. З іншого боку, такі тренування дають підвищене навантаження для ніг, особливо колін. Якщо у вас проблеми з колінами (нестабільний меніск, болі під час ходьби), спочатку порадьтеся з лікарем. Фахівець порекомендує оптимальний режим тренувань.