Лікарі констатують: близько 30 відсотків жінок дітородного віку страждають на мастопатію. Це захворювання має низку неприємних симптомів, але піддається лікуванню. Чимало представниць прекрасної статі цікавляться питанням: чи можна планувати вагітність з таким діагнозом? Фахівці кажуть, що не тільки можна, а й потрібно, тому що виношування дитини є одним із методів лікування.

Якщо ви хочете дізнатися про вагітність при мастопатії якнайбільше, зайдіть на спеціалізований сайт, де медики дають свої роз'яснення. Тут ви знайдете також багато корисної та потрібної інформації.

Симптоми мастопатії

У складній, занедбаній формі мастопатія дає підвищену температуру тіла, передавлювання судин, збільшення тканин у розмірах. На початкових етапах хвороба проявляється так:

1. Ниючий, пульсуючий і колючий біль у грудях;

2. Набряклість молочної залози, а при натисканні боль посилюється;

3. Поява виділень. Зрозуміти, що захворювання прогресує, можна за їх відтінком: він стає темним;

4. Поява ущільнень, які жінка може намацати самостійно.

Головними причинами мастопатії вважаються гормональні зміни та ендокринні захворювання. Тому рекомендується не нехтувати візитами до ендокринолога. До речі, цей фахівець допоможе вам вирішити проблеми із надмірною вагою, якщо такі є.

Чи впливає вагітність на розвиток мастопатії

Багато фахівців упевнені в тому, що однією з головних причин розвитку мастопатії є відсутність вагітності та пологів у жінок старше 35 років, але й юні особи нерідко звертаються до лікарів із такими проблемами. Буває так, що виявлення хвороби діагностується при комплексному обстеженні майбутньої мами.

Вагітність, як ми вже зазначили, чудово замінює терапію. Ущільнення поступово зменшуються, оскільки гормональне тло приходить у норму. Нерідко захворювання взагалі припиняється. Щоб з'ясувати його стадію, вагітним роблять УЗД, оскільки рентген протипоказаний.

У молодих мам після пологів часто знову з'являються болі в грудях, піднімається температура. Панікувати не треба, оскільки пов'язано це з появою молока у залозах. У таких випадках необхідно звернутися до лікаря, щоб переконатися у розвитку або відсутності мастопатії та отримати необхідне лікування. Якщо діагноз підтверджується, висока ймовірність того, що годування груддю доведеться призупинити або зовсім припинити, особливо якщо форма хвороби запущена.