Щоб досягти зниженого тиску в пневмопідсилювачі гальмівної системи, використовують спеціальну деталь – вакуумний насос. Його встановлюють у машини з дизельним та бензиновим мотором. Насос працює разом із дросельною заслінкою. У більш старих машинах він використовувався для того, щоб закрити кришку фари, а також був обов'язковим обладнанням для авто з повним приводом.
Вакуумний насос вашого автомобілю вийшов з ладу? Купити ремкомплекти вакуумних насосів для авто по приємній ціні ви можете за посиланням https://klifex.ua/ua/remkomplekty-vakuumnyh-nasosov/!
Вакуумний насос працює разом із підсилювачем гальмівного приводу. Під час роботи він починає всмоктувати відфільтроване повітря, після чого відкачує його за допомогою двигуна. Щоб двигун працював і постійно змащувався, в нього встановлено масляний клапан із кільцем ущільнювача. Клапан дозволяє дозувати кількість мастила, подаючи необхідну кількість олії.
Вакуумний насос складається з наступних елементів:
- ЕБУ (електронний блок управління),
- ротор,
- кілька лопатей,
- випускний клапан,
- патрубок (дозволяє підключити вакуумний підсилювач),
- лопатевий насос,
- електродвигун.
ЕБУ розраховує необхідний тиск виходячи з частоти обертання колінчастого валу, навантаження на двигун, положення дросельної заслінки, стану гальмівного сигналу. Якщо вакуумний підсилювач вийде з ладу, насос замінить його. Завдяки цьому гальмівний шлях та зусилля на педаль не змінюється.
Вакуумний насос застосовується для зниження тиску в гальмівній системі автомобіля. Він працює спільно з дросельною заслінкою та підсилювачем гальмівного приводу. Під час роботи насос висмоктує і відкачує відфільтроване повітря за допомогою спеціального мотора. Щоб двигун автомобіля добре працював, у ньому має бути встановлений масляний клапан, який забезпечить необхідну кількість олії для змащування.
Вакуумний насос буває: регульований та електронний. Насос, який має примусове керування, працює без сенсора тиску. За допомогою електронного блоку управління можна розрахувати необхідний тиск, звертаючи увагу на певні параметри: навантаження на двигун, частоту обертання колінчастого валу, положення дроселя, стан гальмівного сигналу. У разі порушення роботи вакуумного підсилювача необхідно замінити його на новий. Заміна елемента допоможе зменшити ризик порушення роботи гальмівної системи.