Підвісні платформи, будівельні люльки, підвісні риштування або платформи доступу. Як би ви їх не називали, ці робочі платформи забезпечують надійні та безпечні умови роботи у кожній будівлі. Детальніше дивіться на сайті ukraine-standart.com.ua.
Робочі платформи поділяються на дві категорії; платформи з автономним приводом та платформи з приводом на дах. На платформах з автономним приводом витяги знаходяться на платформі, а у версії з приводом на дах підйомники знаходяться на даху.
Платформи з автономним приводом дуже універсальні, тому що у точці підвісу на даху відсутні підйомники. Їх можна підвішувати практично скрізь, на підвісних системах на даху, стелі чи фасаді. Платформи з приводом на дах ідеально підходять для великих фасадів, коли потрібен великий виліт і якщо на даху достатньо місця для покрівельної машини. У цьому тексті основна увага приділяється різним варіантам використання платформи з автономним харчуванням.
Для чого використовують люльку будівельну
Обслуговування та очищення фасадів висотних будівель була роботою найсміливіших людей з усіх. Іноді ще можна побачити людей, які сидять на невеликій дерев'яній дощечці та висять за 100 метрів від рівня землі. Робота цих «людей-павуків» вважається небезпечною та неефективною. Управління з безпеки та гігієни праці підтвердило, що «система спуску канатом не використовується на висоті понад 91 м», і європейські норми безпеки дотримуються аналогічного підходу.
Надійним варіантом доступу до фасаду є робоча наземна платформа. Ця мобільна платформа є гарною альтернативою для будь-якого тимчасового доступу, якщо є можливість під'їхати до будівлі та будівля не надто висока.
Платформа з автономним харчуванням в основному є комбінацією цих двох. Гнучкість канатного доступу, а також ефективність та безпека підйомних платформ.
Використання не лише для фасадного доступу
Зазвичай підвісна платформа підвішується до монорейки, дахового візка або шлюпбалки та використовується для обслуговування та очищення внутрішніх і зовнішніх фасадів. Крім того, у цих платформ є інші застосування. Ще одне поширене використання – використання платформи на етапі будівництва. Встановлення вікон або інших частин фасаду можливе з підвісного майданчика. Це значно знизить витрати на будівельні риштування. Люльки Укр-стандарт можуть перевозити до 2 людей та розумну кількість інструментів та матеріалів. Граничне робоче навантаження зазвичай становить 630 кг. Таким чином, можна переміщати різні товари вгору та вниз по будівлі.
Люлька та модульна підвісна платформа
Існує два основних типи платформ з автономним живленням: менші колиски та довші модульні підвісні платформи. Люлька являє собою платформу з одним або двома підйомниками, яка може перевозити до двох осіб і зазвичай підвішується до візка, що рухається. Тому немає причин робити його довгим; довжина колиски може бути від 1 метра до 6 метрів. Ідея в тому, що колиска рухається фасадом, а люди в колисці не рухаються. Модульна підвісна платформа складається з частин однакового розміру, а довжину можна регулювати від 2 до 6 метрів. Модульна підвісна платформа підвішена до стаціонарних підвісних систем і призначена для переміщення тільки вгору і вниз, а люди в ній переміщаються вбік. Модульна підвісна платформа переважно підвішується до двох шлюпбалок, тоді як колиска може підвішуватися до будь-якого типу альтернативи мобільної підвіски. Люлька є найкращим рішенням для невеликих та складних фасадів, а довга модульна підвісна платформа може бути рішенням для прямих та високих фасадів.
Чому важлива безпека під час реставрації фасадів?
Падіння з висоти, падіння небезпечних інструментів та важкого обладнання, що використовуються в процесі реставрації, відсутність навчання використанню альпінізму, запобіжні травми, спричинені відсутністю знань чи підготовки, та поганий план порятунку – це поширені ризики, що супроводжують будь-яку реставрацію фасаду.
Закон про охорону здоров'я та безпеку на робочому місці встановлює, що обов'язком кожного роботодавця є забезпечення, наскільки це практично можливо, здоров'я, безпеки та благополуччя на роботі всіх наших співробітників. Також необхідно, щоб усі роботодавці вживали розумно здійснених заходів для забезпечення здоров'я та безпеки людей, які не працюють у них, наприклад, представників громадськості.