Літо: вам потрібно працювати, а дитина нудьгує вдома, просиджуючи канікули за екраном комп’ютера? Якщо є родичі в селі, можна відвезти її туди, щоб хоч трохи вирвати з дому, а якщо немає? Тоді найкращий варіант – дитячий табір в Карпатах. Звісно, це не одне й те саме, адже там дитина буде під наглядом зовсім незнайомих їй людей у чужому місці.
Якщо ви тривожитеся і не наважуєтеся подарувати собі відпочинок від дитини (ми всі знаємо, що кожному з батьків він деколи потрібен), а дитині – відпочинок на природі з однолітками, ми наведемо вам аргументи, які вас точно переконають. Один із них – ви просто зайдіть на сайт табору https://izki.ua/ і погляньте, в які чудові умови може потрапити ваша дитина – усі страхи та сумніви мають відпасти самі собою.
Відпускати далеко – нелегко
Коли вперше далеко і надовго відпускаєш від себе дитину (ідеться не про садочок чи школу), починають з'являтися тривожні відчуття і виникати різні “накручування”, адже ви не зможете нічого особисто контролювати і в разі виникнення небезпечної ситуації швидко допомогти. Але це насправді дуже важливий досвід та етап у житті, своєрідне тренування до того, наскільки ви готові взагалі відпустити свою дитину у доросле життя, у самостійне плавання.
Як ми знаємо, багато батьків навіть уже в дорослому віці намагаються контролювати кожен крок своїх дітей, від чого ті можуть стати інфантильними, нерішучими та закомплексованими. Отже, спробуйте відпустити і заспокоїтися, на наступний день вам стане легше, а ближче до кінця – захочеться ще трішки свободи: “Може, відправити дитину ще на один заїзд”?
Питання безпеки
Це ще одна причина, через яку батьки бояться віддавати дітей у літні табори за містом. Це цілком зрозуміло: дорослих мало, дітей багато, природа (сонце, гори, вода, комахи) – трапитися може будь-що. Але в житті в принципі трапитися може будь-що, навіть під час банального перетинання дороги: ви ніколи не знаєте, хто сидить за кермом.
Тож – так, безпека важлива і про неї потрібно максимально подбати, але і довіряти своїй дитині та керівництву табору також потрібно. Тому вибирайте табір або за відгуками колишніх відвідувачів, які можна прочитати в інтернеті, або за порадами родичів чи друзів, чиї діти вже відпочивали. Так ви дізнаєтеся не лише про зовнішній бік відпочинку, а й про внутрішній.
Якщо у вашої дитини алергія, якісь фобії, наприклад страх висоти, непереносність деяких продуктів, обов’язково попередьте про це адміністрацію. Із самою дитиною також проведіть виховну розмову про те, як варто і як не варто поводитися поза домом, а також нагадайте їй, що вона має стежити за своїм здоров’ям, якщо є якісь проблеми. Зрештою, сьогодні 21-ше століття, відеозв’язок доступний навіть у найбільш віддалених селах, тож ви зможете бачити дитину хоч кожного дня.