Щоб розпочати електротехнічні роботи потрібно мати в наявності всі необхідні комплектуючі. До них можна віднести дроти та електроустановлювальні прилади, такі як вимикачі, розетки, та інше обладнання. Знайти якісні прилади можна за посиланням https://nva.in.ua/. А поки розгляньмо, як правильно підібрати необхідні елементи, щоб вони відповідали як вимогам безпеки, так і персональним вимогам.
Електротехнічні роботи є одними з найсерйозніших. Оскільки навіть одна помилка може призвести до наступних коротких замикань. Вони, своєю чергою, можуть бути причиною виходу з ладу дорогого електрообладнання, травм від ураження струмом. Також це одна з найпоширеніших причин пожеж.
Вибір електричних проводів
Проводка потрібна для забезпечення доставлення електроенергії від точки введення до будинку до електроприладу, який буде її споживати. Вони бувають:
- Алюмінієвими. Така проводка більше не випускається, але часто зустрічається в старих будинках. Якщо ви хочете одночасно користуватися різною технікою і не переживати про безпеку – проводку доведеться поміняти на більш сучасну та надійну.
- Мідними. Також бувають двох типів: гнучкими та жорсткими. Другий варіант вважається безпечнішим і його частіше використовують для розведення в квартирах та будинках.
Фахівці рекомендують використовувати для розведення по квартирі провід з перерізом не нижче 2,5 мм2, при цьому переріз проводки для освітлення може складати всього 0,5 мм2. В тих випадках, коли потрібно облаштувати великі будинки, особливо такі де планується використання електричних приладів для обігрівання, краще використовувати проводку з перерізом 4 мм2 (для освітлення буде достатньо і 0,75 мм2).
Вибір вимикачів та розеток
Розетки, вимикачі, електропатрони та інші пристрої, до яких поводиться електрика, називаються електроустановочними.
Розетки бувають двох типів:
- Ті, які мають уземлювальний контакт.
- Ті, які не мають уземлювального контакту.
Перший варіант має сенс використовувати лише за наявності уземлювального дроту. Якщо він відсутній, покупка таких розеток буде марною тратою грошей.
Якщо вас хвилюють питання безпеки, варто врахувати, що коли для вашої розетки не підходить електровилка приладу, то замість того, щоб купувати перехідник, потрібно замінити або розетку, або вилку. Оскільки перехідник створює додатковий контакт, який визкликає нагрівання, що може призвести до нагрівання та розплавлення з усіма наслідками.
А якщо у вас є діти, краще віддати перевагу моделям, оснащеним спеціальними захисними шторками, які будуть закривати контактні отвори.
Якщо говорити про вимикачі, то їх також можна умовно поділити на два типи:
- З підсвічуванням.
- Без підсвічування.
У першому випадку у пристрої встановлена лампочка, яка спалахує, коли прилад вимикається. Це зручно вночі, оскільки дозволяє одразу побачити, де вимикач, а не намагатися намацати його рукою. Це єдина їх відмінність, тому можна дивитися який із варіантів зручніше для вас. Вимикачі без підсвічування коштують дешевше.
Якщо ви сумніваєтеся, що купити, краще проконсультуватися з фахівцем. Але в будь-якому випадку – віддавайте перевагу лише якісним, надійним варіантам.