Коли ви в дитинстві здирали шкіру з коліна, подряпина гоїлася сама по собі за допомогою пов'язки. Тепер, коли ви старші рани гояться довго – іноді багато місяців. Здатність організму відновлювати шкіру зменшується із віком. У шкірі не так багато факторів росту та стовбурових клітин. Хронічні захворювання, особливо захворювання кровоносних судин, та недостатнє харчування також можуть уповільнювати процес загоєння.

Західний центр лікування ран, який знаходиться у Тернополі та Львові допоможує вам єфективно вилікувати рани різного ґенезу!

Рани дового гояться: причини

Довгозаживаючі рани можуть виникнути внаслідок опромінення (у процесі лікування раку) або травм внаслідок падіння.

Але є найбільш поширені причини, чому рани гояться довго:

- Цукровий діабет. У людей, які страждають на діабет, можуть розвинутися проблеми зі зором, а також оніміння і біль у гомілки та стопах. Це може заважати бачити чи відчувати надріз чи поріз. У людей з діабетом також може знизитися кровотік, особливо в області гомілок та стоп. Крім того, клітини, які першими допомагають вилікувати рану, не працюють належним чином. Маленький поріз може перетворитися на велику рану, він гоїться повільно і більш схильний до інфекції.

- Пролежні. Рани внаслідок тиску тіла – пролежні, виглядають як невеликі роздратування. Але це серйозні рани, які можуть раптово стати досить великими чи глибокими. Рани розвиваються, коли виникає тиск (лежачи або сидячи) в областях п'яти, сідниці, стегна, голови та попереку. Це перериває кровотік у м'яких тканинах.

Венозна недостатність. У деяких людей похилого віку вени втрачають здатність ефективно повертати кров до серця. Це може спричинити значний набряк ніг та виразки на шкірі.

Дізнатися більше про лікування ран ви можете на сайті woundcare.com.ua!

Довгозаживаючі рани: інновації в лікуванні

Методи лікування з використанням:

- стовбурових клітин (можуть розвиватися у клітини інших типів);

- багатою тромбоцитами плазми (концентрація тромбоцитів із власної крові з факторами росту);

- плаценти людини.

Однак ці методи надто дорогі. Інше лікування: проводити час у гіпербаричній кисневій камері, яка доставляє кисень під високим тиском. Цей метод широко використовується, але докази його цінності з клінічних досліджень невеликі.

Лікування завзятих ран потребує поєднань підходів. Фахівець із догляду за раною може допомогти. Це може бути лікар, спеціально навчений помічник лікаря чи дипломована медсестра.