Серед пристроїв прийому-передачі зображень та звуку, телевізор займає особливе місце. За допомогою телебачення людина дізнається про останні новини в країні та світі, дивиться улюблені фільми, серіали та ток-шоу, розважається, грає в ігри та робить багато іншого.
Сьогодні можна придбати якісні нові пристрої, або телевізори бу в ідеальному стані. Проте, як обрати підходящий варіант, і які бувають їх види? Перед покупкою слід детальніше розібратися в цьому питанні, щоб отримати максимальне задоволення від результату.
Види телевізорів за формуванням зображення
Сучасні кольорові телевізори діють за адитивним методом синтезу кольору RGB (Red, Green, Blue – червоний, зелений, синій). Виведення кольору на екран відбувається через додавання цих кольорів між собою, відповідно до технології формування зображення, реалізованої в побутовому приладі. Існує кілька видів телевізорів:
- рідкокристалічні – найпопулярніший тип подібних пристроїв; розміри їх екранів варіюються від 12 до 65 дюймів, у портативних моделей – від 5 до 10; вага найважчого – менше 5 кг; товщина – 3-5 см; термін експлуатації – 15-20 років; споживає енергії від 25 до 40 Вт/год; екран РК-телевізорів покривається шаром антивідблиску, щоб запобігати відблиску світла під час використання;
- телевізор LED – пристрої зі світлодіодним підсвічуванням, а не світлодіодні, як їх іноді називають маркетологи; є різновидом РК; вага – до 3-4 кг, глибина корпусу – 2-3 см; споживають на 40% менше енергії, ніж РК-побратими; мають широкий кут огляду – 170 градусів; розміри варіюються від 19 до 60 дюймів; здатні видавати високоякісне зображення, за рахунок відсутності мерехтіння та поліпшення динамічної контрастності;
- плазмові панелі – другий за популярністю серед покупців вид телевізорів; розміри екранів – від 40 до 80 дюймів; моделі з екранами менших розмірів важко знайти у продажу або вони мають надто високу ціну для своїх характеристик; важать не більше 6 кг, навіть найгабаритніші варіанти; широкий кут огляду – 180 градусів, термін експлуатації – до 17 років; споживають багато енергії – 70-160 Вт/год; ціна залежить від розміру;
- 4К – продуктивні панелі, здатні відтворювати відео у форматі UltraHD; роздільна здатність дисплея — не менше 8 мільйонів пікселів, 3840 по горизонталі та 2160 по вертикалі; співвідношення сторін – 16:9; підвищуючий перетворювач — здатність масштабування зображення HD відео та відображення його з роздільною здатністю UHD; здатність обробляти відео 2160p з колірним простором ITU-R BT.709 та підтримка стандартів з ширшим кольоровим простором; глибина кольору – не менше 32 біт.
Дуже зручно, якщо пристрій підтримує функцію Smart TV. Тоді його можна підключити до мережі інтернет, та, наприклад, продовжувати перегляд відеороликів на YouTube. Звичайно ж, 4К моделі зараз найпопулярніші, проте і коштують вони не дешево. Отож, краще обирати виріб виходячи з власного бюджету, або попросити про допомогу спеціаліста магазину.